Sportski pregled

Fudbaleri FAP-a u komšijskom derbiju u Novoj Varoši igrali nerešeno sa Zlatarom, karatisti osvojili devet medalja na karate turniru na Zlatiboru, atletičari ostvarili sjajne rezultate na kvalifikacijama kupa u Kragujevcu i osvojili četiri medalje

U 28. kolu Zone Drina fudbaleri FAP-a su gostovali u Novoj Varoši gde su u komšijskom derbiju sa ekipom Zlatara odigrali nerešeno 1-1 (1-1). Domaćin je poveo u 15 minutu, dok je strelac za izjednačenje pribojskog zonaša bio iskusni Dule Janović iz penala u 45. minutu. U drugom poluvremenu i pored bolje igre naši fudbaleri nisu uspeli da postignu pogodak, pa je na snazi ostao rezultat sa poluvremena.

fap 28

Fudbaleri FAP-a posle 28 odigranih mečeva zauzimaju deveto mesto u Zoni Drina sa 36 osvojenih bodova. U narednom, 29. kolu dočekuju  poslednjeplasiranu ekipu Mladosti iz Donjeg Dobrića, dok u poslednjem kolu gostuju u Brezovici.

Pobedom nad Šumadijom iz Kragujevca sa 4-0, omladinci FK FAP su završili ovogodišnju sezonu u Omladinskoj ligi RZS grupa Morava na 11. mestu sa 31 osvojenim bodom. I pioniru su pobedom nad BIP-om iz Čačka, rezultatom 5-0, završili sezonu u Pionirskoj ligi RZS grupa Morava na 8. mestu sa 38 osvojenih bodova.

Petlići FAP-a su prethodnog vikenda u Prijepolju savladali vršnjake Polimlja rezultatom 0-2, dok su petlići FK 033 poraženi kod kuće od Zlatara iz Nove Varoši sa 2-5.

karaet

Karatisti KK FAP su imali sjajan vikend na Zlatiboru. Oni su na karate turniru Čigota open osvojili 9 medalja: 4 zlatne, 4 srebrne i jednu bronzanu.
Zlatne medalje su osvojili: Savić Julija i Karadžić Vukašin u katama; Savić Teodora i Vidaković Elena u borbama.
Srebrne medalje su osvojili: Vidaković i Elena Lučić Filip u katama;  Karadžić Vukašin i Šćepović Luka u borbama.
Bronzanu medalju je osvojila Stojić Dejana u katama.
Prema rečima trenera Miša Ječmenice nastupi naših takmičara su bili na visokom nivou, tako da pauza prouzrokovana vanrednom situacijom i odlaganjem pojedinih turnira nije uticala na formu pribojskih karatista, naprotiv, oni su je iskoristili kako bi se još bolje spremili za predstojeća takmičenja.

Atletičari AK FAP imaju još jedan sjajan vikend iz sebe. Tri takmičara u šest disciplina na na kvalifikacijama Kupa Srbije za mlađe juniorke i juniore u Kragujevcu, koje je ujedno i Prvenstvo Centralne Srbije za ovaj uzrast i osvojene četiri medalje. Ivan Manović je na svom prvom takmičenju u bacanju diska uspeo da osvoji bronzanu medalju. Ivona Polić je u skoku u vis zabeležila treći rezultat i takođe bronzanu medalju. Arijana Berbo je nastupala u 4 discipline i osvojila dve bronzane medalje. U trci na 100 m i u bacanju kugle je zauzela četvrto mesto, dok je bronzane medalje osvojila u trkama na 200 m i 400 m.

Prethodne nedelje u Kragujevcu su održane kvalifikacije Kupa Srbije za seniorke i seniore, ujedno Prvenstvo uže Srbije za seniore. Arijana Berbo je zauzela 5. mesta u trkama na 200 m  i 400 m. Manović Đorđe je bio 6. u bacanju koplja. Cvijović Komnen je zauzeo 4. mesto u trci na 1500 m, a u trci na 800 m je osvojio drugo mesto i srebrnu medalju. Igor Raović je osvoji zlatnu medalju u troskoku rezultatom 14,57 m.
Igor Raović u troskoku i Komnen Cvijović u trkama na 800 i 1500 metara će predstavljati AK FAP narednog vikenda na Finalu kupa Srbije za seniore u Beogradu.