Sportski pregled iz Kornera

Sjajan vikend pribojskih sportista. Pobede zabeležili odbojkašice, košarkaši, fudbaleri, rukometaši. Karatisti bez medalje, odbojkašima još jedan poraz.

Odbojkašice Priboja nastavljaju sa sigurnim igrama. One su u šestom kolu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga ugostile ekipu Forme iz Užica i zabeležile još jednu pobedu, ŽOK Priboj – ŽOK Forma 3-1, po setovima 25-18, 23-25, 25-14 i 25-16. U dobroj utakmici naše devojke su prikazale zavidan nivo igre. Malo opuštanje u drugom setu, koji su Užičanke dobile na razliku, nije previše uticao na njih, tako da su veoma ubedljivo rešile preostala dva seta u svoju korist. Posle ovog vikenda pribojske odbojkašice dele drugo mesto sa samo jednim porazom iz šest utakmica i u narednom kolu gostuju ekipi Sjenice koja ima  identičan skor  kao naše devojke.

ŽOK Priboj tabela

Košarkaši Priboja su nazadrživi u nameri da izbore mesto u višem rangu kako su i obećali na početku sezone. Na putu ka tom cilju pala je i solidna ekipa Uba koju su naši košarkaši savladali u gostima, KK Ub – KK Priboj 67-81, po četvrtinama 23-31, 14-8, 16-18 i 14-24. Vrhunsku igru košarkaši Priboja su pružili posebno u prvoj i poslednjoj četvrtini koje su ubedljivo rešili u svoji korist sa osam, odnosno deset poena razlike, tako da malo opuštanje u drugoj  i egal u trećoj četvrtini nisu uticale na konačan ishod i pobedu.

KK Priboj tabela

Posle osmog kola Prve regionalne lige Zapad, KK Priboj je prvi na tabeli i jedina ekipa bez poraza. U devetom kolu očekuje ih veliki komšijski  derbi. U goste dolazi drugoplasirana ekipa Zlatara iz Nove Varoši. Utakmica će se igrati u petak u Gradskoj dvorani sa početkom u 19:30 časova.

Kadeti KK Priboj su poraženi na gostovanju u Užicu, KK Užice – KK Priboj 61-43. Sama utakmica je počela sa četiri sata zakašnjenja i u dobroj meri poremetila naše dečake da pruže bolju partiju. I pored dobre odbrane loša realizacija je bila razlog visokog poraza a to najbolje ilustruje i broj pogođenih slobodnih bacanja 11 od 24. Standardno dobar je bio kapiten Pavle Ljubojević sa 18 poena, a dobru igru su pružili još i Mihailo Šljuka sa 7 poena, plejmejker Vasilije Filipović i najbolji skakač ekipe Vlade Tošić.

U desetom kolu Prve lige Zapad rukometaši Priboja su bili bolji do domaćina Novog Pazara i zabeležili vrednu pobedu RK Novi Pazar – RK Priboj 20-22 (11-12). U  tvrdoj utakmici i pored nešto lošije igre, naši rukometaši su uspeli da dođu do novih bodova i tako se učvrste u sredini tabele sa polovičnim učinkom 5 pobeda i poraza. Najbolji u našem timu su bili Laković Davor sa 8, i Strujić Haris sa 4 postignuta pogotka. Nakon desetog kola rukometaši Priboja su sedmi a u narednom kolu u subotu od 18:00 časova dočekuju trećeplasiranu ekipu Šamota iz Aranđelovca.

RK Priboj tabela

Fudbaleri FAP-a su pobedom kod kuće završili jesenji deo sezone. Na stadionu pored Lima savladana je ekipa Brezovice minimalnim rezultatom 1-0 (0-0).  Utakmicu je obeležilo malo šansi na obe strane, a minimalna pobeda je i bila najrealniji ishod ovog meča u kome je domaćin imao inicijativu a gosti pretili iz kontranapada. Do vredne pobede FAP je došao golom Marka Stankovića posle petnaestak minuta igre u drugom poluvremenu. I pored lošeg starta u ovoj sezoni naši fudbaleri su ipak smogli snage da jesenji deo završe u sredini tabele sa 21 osvojenim bodom.

FK FAP tabela

Omladinci i pioniri FAP-a su jesenji deo sezone završili prošlog vikenda. Omladinci su na devetom mestu sa 23 boda, dok su pioniri osmi sa 22 osvojena boda.

Odbojkaši Priboja su zabeležili još jedan poraz. Oni su na gostovanju u Užicu poraženi od lidera prvenstva ubedljivo sa 3-0. I pored dobre igre u napadu u većem delu utakmice, naši odbojkaši su zakazali u odbrani, za razliku od motivisanih Užičana koji su želeli da opravdaju ulogu favorita i lidera na tabeli. „Bili su bolji u svim segmentima igre, imali su izuzetno jak servis, dobar napad, ali utakmicu je prelomila njihova odlična igra u polju gde nije bilo izgubljene lopte za njih, a kada ekipa tako dobro igra u polju protivnik psihički pada što se i nama desilo“-izjavio je za Priboj 033 kapiten tima Mladen Jerinić. OK Priboj se posle šestog kola nalazi na začelju Druge lige Zapad sa samo jednim osvojenim bodom i u sledećem kolu odbojkaše Priboja očekuje komšijski derbi sa ekipom FAP Livnice iz Prijepolja.

Karatisti FAP-a ostali bez medalja na Prvenstvu Uže Srbije za kadete i juniore održanom u nedelju u Čačku. Za naš tim su nastupali: Dejana Stojić u katama i borbama za kadetkinje, Luka Dragutinović u katama za kadete i Filip Radić u katama za juniore. Najbliža medalji bila je Dejana Stojić koja je u odlučujućoj borbi i pored vođstva od 3-0 zabeležila poraz 3-4, dok su druga dva predstavnika ispala još u prvom krugu. „Imali smo težak raspored, a i forma takmičara nije bila zadovoljavajuća, tako da je ovo prvi put da smo ostali bez medalje, ali  to je sport i znak da treba još više i bolje da radimo“- rekao je za naš portal trener karatista Mišo Ječmenica.