Sport Uncategorized Vesti

Sportski pregled iz Ledene dvorane u Priboju

DSC_5717m

Košarkaši pobedili u komšijskom derbiju novovarošane i odbranili maksimalan učinak, karatisti osvojili pet medalja u Obrenovcu. Rukometaši poraženi od Šamota u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, odbojkašice izgubile u taj-brejku u Sjenici, odbojkaši ni posle sedmog kola ne znaju za pobedu.

Košarkaši Priboja nastavljaju sa odličnim igrama u ovom prvenstvu i ne prekidaju pobednički niz. U susretu sa drugoplasiranom ekipom Zlatara iz Nove Varoši, odbranili su maksimalan učinak i zabeležili devetu pobedu iz isto toliko utakmica, Priboj – Zlatar 84-73, po četvrtinama 19-12, 25-25, 15-21 i 25-15.

Pravi derbi, ne samo komšijski već derbi kola, a možda i prvenstva, uz prisustvo nekoliko stotina gledalaca je potpuno opravdao taj epitet. Samo uslovi za igru, tj. temperatura približna spoljnoj, koja je u vreme igranja bila -5 stepeni, nisu bili na nivou utakmice, što je velika šteta, jer bi gledalaca bilo daleko više da su uslovi u dvorani bili bolji. Ustvari, ovde se uopšte ne može govoriti o uslovima, i nešto hitno mora da se preduzme i reši pitanje grejanja u Gradskoj dvorani. Na tako niskim temperaturama igrači su skloniji povredama, prehladama, pa kvalitetan rad na treninzima je nemoguć. Koliko voli sport, pribojska publika je dokazala i u petak uveče, ali dobar deo njih se pokajao što je došao jer su se smrzavali gotovo dva sata. A samo je pitanje vremena kada će neka od gostujućih ekipa odbiti da igra u ovakvim uslovima. Zato još jednom apel nadležnima da što pre nađu rešenje za grejanje Gradske dvorane koja sada ima sve preduslove da promeni ime u Ledena.

DSC_5735m

Početak utakmice je pripao našim košarkašima, a obeležen je teškim promašajima nezagrejanih košarkaša Zlatara koji su i protestovali zbog temperature u dvorani. Prednost od sedam poena iz prve četvrtine sačuvana je do poluvremena, iako su novovarošani u nekoliko navrata stizali do izjednačenja u drugoj četvrtini. Serijom trojki u trećoj četvrtini ali i zbog povrede našeg centra Kovača koji se nije vraćao u igru do kraja meča, gostujući košarkaši stižu na samo poen razlike na kraju ovog dela utakmice, a početkom poslednjeg perioda i do vođstva 59-60. Međutim, serijom 17-2, Priboj dolazi do odlučujuće prednosti koju održava do pred kraj utakmice. Iako su u poslednji minut ušli sa 10 poena prednosti, trojkom a zatim kontrom iz greške u napadu, Zlatar prilazi na 5 poena ali nisu imali snage za više od toga. Tačku na kraj utakmice je postavio najefikasniji u našem timu, Nedeljković (25), trojkom uz zvuk sirene sa za konačnih 84-73. Sjajnu partiju su pružili i kapiten Golubović (23) i plejmejker Mehić (6), kao i poslednje pojačanje Bojović (9) koji je dao sigurnost ekipi naročito posle povrede Kovača. Uz njih treba pomeniti i Bogdanovića i Mićića sa po 10 postignutih poena. U desetom kolu Prve regionalne lige Zapad, košarkaše Priboja očekuje još jedan derbi jer gostuju u Velikoj Plani trećeplasiranoj ekipi  Plane.

kadeti kk priboj

Kadeti KK Priboj su zabeležili prvu pobedu u ovoj sezoni. Oni su u petom kolu Regionalne MK lige Zapad grupa II, pobedili goste iz Prijepolja, KK Priboj-KK Ras 72-69. U utakmici sa mnogo grešaka na obe strane za nijansu bolji bili su naši mladi košarkaši. Standardno dobar bio je kapiten Ljubojević (28), a pratili su ga Lakić (17), Stašević (11) i Zec (9). Sledećeg vikenda kadeti gostuju ekipi Sloge iz Požege.

U konkurenciji 524 takmičara iz 43 kluba iz Srbije i susednih država, karatisti FAP-a su na 25-om tradicionalnom međunarodnom turnitu „Trofej Obrenovca“ osvojili 5 medalja, jednu zlatnu, tri srebrne i jednu bronzanu. Zlatnu medalju osvojila je Jana Radović u katama za pionirke. Srebrnu medalju osvojio je Miloš Cvrkotić u katama za nade, kao i ženski kata tim (Elena Vidaković, Anđela Vasilić i Jana Radović) i muški kata tim ( Miloš Cvrkotić, Luka Šćepović i Hasan-Alija Beganović). Bronzanu medalju osvojio je Hasan-Alija Beganović u borbama za pionire. Vredno pažnje je istaći i dobar rad Elene Vidaković u borbama za nade koja, iako je ostala bez medalje, svoje protivnike do polufinala ubedljivo pobeđivala.

sport ruk tabela

Rukometaši Priboja su jesenji deo sezone završili porazom od aranđelovčana,  Priboj – Šamot 26-29, poluvreme 14-17. Loš start, 0-4 u sedmom minutu, naši rukometaši su uspeli da preokrenu već sredinom poluvremena 8-7. Do kraja prvog dela se igralo gol za gol, da bi na samom kraju posle par sudijskih grešaka gosti stekli prednost od 3 pogotka. Odlučujući period je bio početkom drugog poluvremena kada se Šamot odlepio na nedostižnih devet golova razlike i sve što su uspeli naši rukometaši do kraja je da izbore častan poraz 26-29. Ovim porazom RK Priboj je završio jesenji deo prvenstva na osmom mestu  Druge lige Zapad sa 10 osvojenih bodova, a nastavak prvenstva je zakazan za 8. februar kada u Priboj dolazi ekipa Župe 54.

Odbojkašice Priboja su i pored dobre igre doživele poraz u Sjenici od istoimene ekipe, rezultatom 3-2, po setovima 27-25, 18-25, 19-25, 25-20 i 17-15. U punoj hali u Sjenici vođena je žestoka borba, a nijanse su odlučile da pobeda pripadne domaćinu. O tome najbolje govori i rezultat, jer su do pobede sjeničanke došle tek posle taj-brejka dobijenog na razliku. Posle sedmog kola odbojkašice Priboja zauzimaju treće mesto na tabeli Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga i narednog vikenda dočekuju neporaženu ekipu Tare iz Bajine Bašte.

sport odb Z tabela

Ni posle sedmog kola odbojkaši Priboja nisu uspeli da zabeleže pobedu. Oni su kao domaćini izgubili od komšija iz Prijepolja,   Priboj – FAP Livnica 0-3, po setovima 19-25, 20-25 i 20-25. Veoma slabo izdanje naših odbojkaša rezultiralo je ubedljivom pobedom gostiju koji su bili bolji u svim segmentima igre. Ovim porazom su se domaći odbojkaši oprostili od pribojske publike u jesenjem delu sezone koju završavaju narednog vikenda gostovanjem u Gračcu, istoimenoj ekipi u okviru osmog kola Druge lige Zapad.