Sportski pregled iz Kornera

Košarkaši nezadrživi, odbojkašicama prva pobeda u gostima, karatistima dve medalje na državnom kupu, fudbaleri nerešeno. Novi porazi odbojkaša i rukometaša.

Košarkaši Priboja ne posustaju. U sedmom kolu Prve regionalne lige Zapad oni su kao domaćini pobedili elipu Polet Ratine rezultatom 100-79, po četvrtinama 30-10, 18-25, 27-16, 25-28. Dvocifrena razlika posle 4 minuta, odnosno dvadeset poena prednosti na kraju prve četvrtine su jasno pokazali koja je ekipa kvalitetnija. Malo opuštanje košarkaša Priboja u drugoj, odnosno na samom startu treće četvrtine, dovelo je do toga da se razlika spusti ispod 10 poena, ali pobeda nije dovedena u pitanje. Naprotiv, jačom odbranom i bržom igromu napadu, naš tim ponovo dolazi do dvadeset poena viška koje čuva do kraja. Najefikasniji u našem timu bili su Mićević sa 35  i Golubović sa 20 poena. Posle sedmog kola i poraza Zlatara u Despotovcu, KK Priboj je jedina neporažena ekipa u prvenstvu, i u narednom kolu gostuje u Ubu. Kadeti KK Priboj su ovog vikenda bili slobodni.

tabela košarka

Karatisti FAP-a su proteklog vikenda učestvovali na  Kupu Srbije za pionire i nade u Čačku i ostvarili odlične rezultate. U konkurenciji preko 600 takmičara iz 90 ekipa na državnom Kupu, naši karatisti su osvojili dve medalje. Srebrnu medalju osvojila je Julija Savić u borbama za pionire. Ona je tek preglasavanjem u finalnoj borbi ostala bez prvog mesta, što ni malo ne umanjuje izuzetan nastup mlade Julije u veoma jakoj konkurenciji. Drugu medalju, bronzanu,  za naš tim doneo je David Jašović u katama za nade. Pored njih dvoje treba pomenuti i peta mesta Anđele Vasilić u katama za nade i Hasan-Alije Beganovića u borbama za pionire.

Odbojkašice Priboja su u petom kolu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga gostovale u Požegi, i zabeležile prvu pobedu na strani, ŽOK Stars – ŽOK Priboj 0-3, po setovim 23-25, 19-25 i 23-25.  I pored nešto slabijeg izdanja u ovom meču naše devojke su uspele da dođu do ubedljive pobede i skora 4-1 u ovoj sezoni. Dva nešto lošija izdanja u poslednja dva kola, prema rečima trenera Slavice Raković, naše odbojkašice će probati da poprave jačim treninzima i boljim pristupom utakmicama. Narednog vikenda odbojkašice Priboja dočekuju ekipu Forme iz Užica.

odbojka 2

Odbojkaši Priboja ni posle petog kola nemaju pobedu. Proteklog vikenda oni su dočekali Metalac iz Gornjeg Milanovca i po peti put ove sezone su poraženi, ovoga puta rezultatom 1-3, po setovima 25-23, 25-27, 14-25 i 16-25. U kvalitetnoj predstavi pred svojim navijačima , naši odbojkaši su dobili prvi set na razliku. Prelomni momenat u meču su bile dve, u najmanju ruku, čudne odluke sudija, koje pri rezultatu 22-17 za Priboj, kada čiste lopte presuđuju u korist gostiju koji drugi set dobijaju na razliku 25-27. I na početku trećeg seta, dobru igru pribojskih odbojkaša prekida katastrofalan kriterijum sudija koji dovodi do žutog kartona zbog prigovora, a zatim i crvenog kartona za trenera Stojkanovića isprovociranog skandaloznim suđenjem. U nastavku utakmice naši odbojši ne uspevaju da se vrate u meč i ubedljivo gube oba seta. Posle pet kola oni su na začelju tabele sa samo jednim osvojeni bodom a u narednom kolu gostuju u Užicu.

Rukometaši Priboja su devetom kolu Prve lige Zapad dočekali ekipu Sloge iz Požege i zabeležili peti ovosezonski poraz, RK Priboj – RK Sloga 22-27, poluvreme 8-13. Već posle 10-og minuta, favorizovana ekipa Sloge je imala prednost od 4 gola razlike, 1-5. Naši tim, koji i dalje ima problema sa malim brojem igrača u rotaciji zbog povreda, uspeo je da izjednači u 25 minutu, 8-8. U poslednjih pet minuta prvog poluvremena gosti iz Požege su, pojačanom odbranom i golovima iz kontre, stekli odlučujuću prednost od 5 golova, 8-13 kojom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu se uglavnom igralo gol za gol, a poslednju priliku za preokret naši rukometaši su propustili u 48 minutu kada su imali šansu da smanje rezultat na jedan pogodak razlike. U tome , nažalost, nisu uspeli, pa je utakmica završena pobedom požežana. Posle devetog kola Priboj zauzima osmo mesto sa osam osvojenih bodova i narednog vikenda gostuju u Novom Pazaru istoimenoj ekipi.

Kadeti RK Priboj su uspešno završili takmičenje u Ligi mlađih kategorija Zapad – grupa B. Oni su na završnom turniru u Arilju pobedili domaćina 10-17 (5-10) i tako bez poraza završili takmičenje, osvojivši pobednički pehar za prvo mesto.

Fudbaleri FAP-a su u pretposlednjem kolu Zone Drina u Donjem Dobriću igrali nerešeno, Mladost-FAP 0-0. U tvrdoj utakmici sa malo prilika podela bodova je bio najrealniji ishod. Posle 14-og kola FAP je na desetom mestu sa 18 osvojenih bodova. U poslednjem kolu jesenjeg dela sezone pribojski fudbaleri dočekuju ekipu Brezovice.

Omladinci su u poslednjem kolu omladinske lige RSZ grupa Morava ubedljivo poraženi u Kragujevcu, Šumadija 1903-FAP 6-1, dok su pioniri igrali nerešeno u Čačku, BIP-FAP 1-1. Obe ekipe su jesenji deo sezone završile u sredini tabele, omladinci sa osvojena 23 boda, a pioniri u pionirskoj ligi RSZ grupa Morava, sa osvojena 22 boda.