Sportski pregled

Još jedan dobar vikend za pribojske sportiste. Košarkaši ubedljivi protiv Zlatibora, odbojkašice sigurne u Čačku, odbojkaši zabeležili drugu uzastopnu pobedu u Bajinoj Bašti, karatisti na turniru u Aranđelovcu osvojili 4 medalje, rukometaši očekivano izgubili u Novoj Varoši. Danas od 14:30 generalka za fudbalere protiv Zlatara.

Košarkaši Priboja ne daju prvo mesto. Oni su u 19-om kolu Prve regionalne lige Zapad savladali goste iz Čajetine rezultatom KK Priboj – KK Zlatibor 100:70, po četvrtinama 27-18, 22-21, 30-12 i 21-19. Sigurnom igrom od starta naši košarkaši su stavili do zananja ko je u ovom trenutku bolja ekipa, a dobrom odbranom i efikasnim napadom u trećoj četvrtini napravili su nedostižnu razliku i praktično rešili utakmicu. Najefikasniji u našim redovima su bili Bojović sa 21, mladi Pešut sa 17 i Mićević sa 16 postignutih poena.

košarka

Posle devetnaest kola stanje na tabeli je nepromenjeno. KK Priboj je prvi sa 37 bodova, dok bod manje ima ekipa Plane koja je u ovom kolu, na svom parketu, bila uspešnija od komšija iz Nove Varoši. U narednom kolu košarkaši Priboja gostuju u Ratini ekipi Poleta, dok Plana igra u Novom Pazaru.

Kadeti KK Priboj su u 14-om kolu Regionalne lige Zapadne Srbije ovoga vikenda poraženi u Prijepolju, rezultatom KK Ras – KK Priboj 96:93. Po rečima trenera Siniše Đurovića, u nešto slabijoj predstavi sa puno grešaka, mladi košarkaši pribojske ekipe su izgubili nakon produžetaka iako su na 1,2 sekunde do kraja postigli koš za izjednačenje i imali dodatno slobodno bacanje za pobedu. Najefikasniji su bili Lakić sa 24, Tošić sa 18 i Lisica sa 17 poena, a osetilo se odsustvo kapitena Ljubojevića. U narednom kolu kadeti dočekuju Slogu iz Požege, a vrlo je moguće da će se odigrati i zaostala utakmica protiv OKK Užice.

U petom kolu Regionalne lige Zapadne Srbije pioniri Draminija su u Novoj Varoši protiv ekipe Zlatara izgubili rezultatom KK Zlatar – KK Dramini 65:55. Najefikasniji u ekipi Draminija bili su Mikavica sa 18 i Pejović sa 10 poena. U narednom kolu zakazan je pionirski gradski derbi između vršnjaka KK Priboj i KK Dramini.

Rukometaši Priboja su očekivano savladani u Novoj Varoši rezultatom RK Zlatar – RK Priboj 30:15, poluvreme 10:5. Naši rukometaši su parirali samo u prvom poluvremenu, pre svega zbog dobre igre u odbrani i raspoloženog Hadžibegovića na golu, a ceo meč su imali problem sa igrom u napadu. Pitanje pobednika je bilo rešeno u prvih desetak minuta nastavka pa su treneri obe ekipe u poslednjih 20-ak minuta dali šansu igračima sa manjom minutažom.

rukomet

Ovom pobedom ekipa Zlatara je bar za kratko zauzela prvu poziciju na tabeli (Sloga igrala u nedelju od 20 časova), dok su naši rukometaši, bez obzira na poraz, ostali na šestom mestu Prve lige Zapad. U narednom kolu rukometaši Priboja dočekuju ekipu Trepče koja je na sedmom mestu na tabeli i ima dva boda manje od našeg prvoligaša.

Odbojkašice Priboja su i ovog vikenda igrale u Čačak. Posle pobede u prethodnom kolu nad ekipom ŽOK Čačak, ovog vikenda su savladale  Libero 2 rezultatom, Libero 2 – ŽOK Priboj 0:3, po setovima 18-25, 17-25 i 17-25. U lepoj predstavi, u kojoj su samo u prvom setu imale malo problema sa servisom, naše devojke su zabeležile sigurnu pobedu koja ih i dalje drži u igri za plasman na drugu poziciju koja vodi u Drugu ligu Zapad.

odbojka ženska

I posle trinaestog kola naše odbojkašice zauzimaju četvrto mesto na tabeli Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga sa 25 bodova i utakmicom manje od ekipe Lučana, a u narednom kolu dočekuju ekipu Stars iz Požege. Pionirke ŽOK Priboj danas od 16:15 u Gradskoj dvorani dočekuju ekipu Zlatara iz Nove Varoši, dok u narednom kolu gostuju Starsu u Požegi.

Odbojkaši Priboja su zabeležili i drugu pobedu. Oni su u dvanaestom kolu Druge lige Zapad na gostovanju u Bajinoj Bašti savladali domaći Taru reziltatom, OK Tara – OK Priboj 0:3, po setovima 22-25, 20-25 i 14-25. Samo u prvom setu je bilo neizvesno, igralo se poen za poen, a rezultatska klackalica je prevagnula na stranu naših odbojkaša. Več u drugom setu pojačan je servis, samim tim poremećen je prijem kod domaćina i mnogo lakše se dolazilo do poena, dok je u trečem setu bila prava dominacija odbojkaša iz Priboja.  „I ovu utakmicu smo bili kompletni, a kada su svi igrači na raspolaganju i igra je na dobrom nivou. Zasluženo smo osvojili važna 3 boda, i revanširali se Tari za nezaslužen poraz u Priboju“, izjavio je za portal Priboj033 kapiten odbojkaša Priboja Mladen Jerinić.

odbojka muška

Posle dvanaest odigranih kola OK Priboj se nalazi na sedmom mestu sa sedam osvojenih bodova, koliko ima i Tara ali sa boljim set količnikom od njih, i tri više od Antene koja je na poslednjem mestu Druge lige Zapad. U narednom kolu naši odbojkaši dočekuju ekipu Partizana iz Lipljana.

Karatisti KK FAP su u subotu učestvovali na međunarodnom karate turniru “Aranđelovac Open”. Naš klub je u borbama i katama predstavljalo šest takmičara koji su osvojili četiri medalje, jednu srebrnu i tri bronzane. Srebrnu medalju u borbama i bronzanu u katama osvojio je Luka Šćepović, a bronzane medalje osvojili su i Julija Savić u borbama i Filip Lučić u katama. Karate federacija Srbije i karate klub “Knjaz” su organizovali ovaj prestižni turnir kako bi proverili formu potencijalnih  kandidata za reprezentaciju Srbije.

karaet

Fudbaleri FAP-a danas imaju generalnu proveru protiv Zlatara. Da podsetimo, u dosadašnjem delu priprema, naši fudbaleri su odigrali četiri utakmice i imaju polovičan učinak, pobede protiv Sjenice i Zlatara, i poraze protiv Zlatibora i Sevojna. Prvenstvo  u Zoni Drina počinje 15. marta, kada u Priboj dolazi Jedinstvo iz Vladimirca, a kamiondžije su domaćini i u narednom kolu ekipi Sloge iz Bajine Bašte. “Generalka” protiv Varošana se igra u ponedeljak sa početkom u 14:30 časova na Gradskom stadionu u Priboju. Prvenstvo za mlađe kategorije fudbalskog kluba FAP startuje, takođe, 15. marta. Omladinci gostuju u Čačku ekipi BIP-a, a pioniri u Raškoj ekipi Bane.