Sportski vikend

Rekordna pobeda košarkaša protiv Sloge u Priboju od čak 101 poena razlike! Odbojkašice sigurne u Čačku. Rukometaši pobedom u Kragujevcu započeli prolećni deo prvenstva. Odbojkaši službenim rezultatom do bodova sa Kotražom. Fudbaleri FAP-a u polufinalu Kupa za područje OFS Priboj poraženi od sjeničke Sloge.

grb KK PribojKošarkaši Priboja su posle tesnog trijumfa u pravom komšijskom derbiju na gostovanju u Novoj Varoši protiv Zlatara (81-83), zabeležili rekordnu pobedu u istoriji našeg kluba od čak 101 poena razlike protiv gostiju iz Požege, KK Priboj – KK Sloga 142 – 41, po četvrtinama 36:18, 33:13, 42:2 i 31:8.

U neravnopravnoj borbi, koja se naslućivala još na samom zagrevanju jer je sastav gostiju više ličio na kadetsku nego na seniorsku ekipu, trener pribojskih košarkaša je iskoristio priliku da odmori igrače sa najvećom minutažom u timu. Umesto da to bude olakšavajuća okolnost po ekipu gostiju ispalo je potpuno drugačije, jer su mladi košarkaši Priboja, željni dokazivanja, do vrha napunili koš Požešana, o čemu svedoči rezultat iz treće četvrtine 42-2, odnosno drugog poluvremena 73-10.

Nakon još jedne pobede, košarkaši Priboja su zadržali lidersku poziciju Prve regionalne lige Zapad sa 19 pobeda i dva poraza, koliko ima i ekipa Zlatibora koja je pobedila ekipu Polet Ratine. U narednom kolu pribojski košarkaši gostuju u Trsteniku ekipi Prve Petoletke, a nakon toga im dolazi Svilajnac.

Što se mlađih kategorija KK Priboj tiče, juniori su poraženi u Čačku od Mladosti 67-58, a naredna utakmica sa Studentom 014 je odložena na zahtev gostiju iz Valjeva, kadeti su bili slobodni ovog vikenda a narednog dočekuju Mileševac iz Prijepolja, dok su mlađi pioniri završili ligaška nadmetanja. Pioniri Draminija su poraženi u Novoj Varoši od vršnjaka iz KK Zlatar a u narednom kolu dočekuju KK RAS iz Prijepolja.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su zabeležile dvostruku pobedu prethodnog vikenda. Seniorke su bile uspešne na gostovanju u Čačku, gde su savladale istoimenu ekipu, ŽOK Čačak – ŽOK Priboj 1-3 (25-10; 17-25; 18-25; 14-25). Posle još jedne sigurne pobede, naše devojke su sa tri nova boda dospele na četvrto mesto Prve regionalne lige Zlatiborskog -Moravičkog okruga sa 34 boda, dva manje od trećeplasiranog Arilja. U narednom kolu ih očekuje pravi derbi na domaćem parketu, jer u Priboj dolazi drugoplasirana ekipa Sjenice.

I pionirke su bile uspešne. One su, ubedljivije od starijih koleginica, slavile na gostovanju u Čajetini, ŽOK Zlatibor – ŽOK Priboj 0-3 ( 12-25; 17-25; 10-25). Narednog vikenda mlade odbojkašice Priboja očekuje komšijski derbi jer na svom parketu dočekuju vršnjakinje OK Bambi Volley iz Prijepolja.

grb RK PribojRukometaši Priboja su pobedom u Kragujevcu započeli prolećnu sezonu, RK Radnički 2 – RK Priboj 24-27 (13-12). U utakmici punoj preokreta mlada i poletna ekipa domaćina je prikazala dobru igru i uspela da, i pored vođstva naših rukometaša od 10-6 , na poluvremenu vodi sa 13-12. Drugo poluvreme je proteklo u smenjivanju ekipa u vođstvu, ali je do kraja meča presudio veći kvalitet i iskustvo naših igrača koju su sigurnom igrom priveli utakmicu kraju. Ovom pobedom RK Priboj je zadržao drugu poziciju na tabeli Prve lige Zapad sa 11 pobeda iz 12 mečeva, dva manje od prvoplasiranog Šamota. Narednog vikenda naši rukometaši, iako su trebali da gostuju, utakmicu 13. kola protiv RK Knez Lazar ipak igraju na domaćem parketu na zahtev gostiju iz Kruševca, dok ih u 14. kolu očekuje derbi prvenstva jer u Priboj dolazi neporažena ekipa Šamota.

grb OK PribojOdbojkaši Priboja su prethodne nedelje trebali da se sastanu sa OK Interautom iz Kotraže, koji se nisu pojavili na utakmici pa je registrovana službenim rezultatom 3-0. Nakon nova tri boda naši odbojši su zadržali drugo mesto na tabeli Regionalne lige Zapad i ove nedelje ih očekuje gostovanje u Čačku istoimenoj ekipi.

grb FK FAPFudbaleri FAP su u polufinalnoj utakmici Kupa Srbije za područje OFS Priboj i ujedno generalnoj probi pred nastavak prvenstva poraženi u Priboju od gostiju iz Sjenice, FK FAP – FK Sloga 1-2 (1-1). U tvrdoj utakmici, u kojoj su gosti bili bolji tim, naši fudbaleri su prikazali nezanimljivu i bezidejnu igru, u kojoj je jedino vredna pomena akcija u kojoj je Nikačević na asistenciju Goločevca pogodio za 1-1 na poluvremenu. Četiri utakmice i isto toliko poraza u pripremnom periodu, kao i loša igra protiv Sloge, zabrinjavaju pred nastavak prvenstva u kome pribojski fudbaleri brane lidersku pozicuju u Zoni Drina sa 31 bodom. Nadamo se da će u narednih nekoliko dana stručni štab uspeti da podigne formu ekipe i da će spremno dočekati  Zlatar prvom kolu nastavka prvenstva u subotu od 14:30 na Gradskom stadionu u Priboju.