Sportski vikend: Fudbaleri premijerno ovog proleća na Gradskom stadionu u Priboju

Fudbaleri na premijernoj utakmici u Priboju ovog proleća dočekuju užičane, utakmica će početi minutom ćutanja  kako bi odali počast nedavno preminulom Nikoli Joksimoviću,  predsedniku FK FAP. Rukometaši u subotu na svom parketu igraju protiv kruševljana. Košarkaši gostuju u Novom Pazaru. Odbojkašice imaju dupli program u Novoj Varoši. Odbojkaši, kao i do sada, ne zna se! Karatisti na turniru u Pljevljima. U nedelju sa početkom u 10 časova održava se četvrti šahovski memorijalni turnir „Dr Obrad Radić“.

grb FK FAPPosle remija protiv favorizovane Mačve u Šapcu (0:0), fudbalere pribojskog srpskoligaša očekuje premijera i pred domaćom publikom. Bod osvojen na gostovanju nije pomerio FK FAP sa začelja tabele, poslednji sa 13 bodova, bod manje od Zvižda i 3 boda manje od Sloge Kraljevo, ali je pristup igri obećavajući pa se mogu očekivati bolji nastupi naše ekipe. Ovog vikenda naši fudbaleri dočekuju Jedinstvo Puteve iz Užica, ekipu koju smo jesenas savladali u gostima 4:1. Utakmica sa užičanima se igra u subotu od 14:30 minuta na Gradskom stadionu u Priboju, a počeće minutom ćutanja  kako bi odali počast nedavno preminulom Nikoli Joksimoviću, predsedniku FK FAP. Sve utakmice mlađih kategorija su odložene.

grb RK PribojRukometaši su nastavili sa odličnim partijama koje su ih krasile tokom jesenjeg dela sezone. Dve pobede u nastavku takmičenja i maksimalan učinak do sada su lepa pozivnica navijačima da podrže RK Priboj protiv ekipe Napretka. Naš prvoligaš ima 26 bodova iz prethodnih 13 utakmica, tri više od drugoplasiranih ekipa Lokomotive i Novog Pazara, dok su kruševljani ekipa iz gornjeg dela tabele koja je ovog proleća zabeležila obe pobede. Utakmica se igra u Gradskoj dvorani Priboj u subotu u standardnom terminu od 18 časova.

grb kk Priboj maliiNakon poraza u Kosjeriću, otpuštanja čak četvorice igrača, pa onda sjajne pobede u Priboju nad Željom iz Čačka, košarkaše Priboja očekuje još jedno teško gostovanje. Naime oni u nedelju od časova gostuju u Novom Pazaru istoimenoj ekipi koja je na samom početku sezone slovila za jednog od glavnih favorita za osvajanje titule. Posle 21. odigranog kola u Prvoj MRL Zapad, KK Priboj je treći sa skorom 16-5, prvi je Radnički sa 19-3, dok je drugi Ub sa skorom 18-3 i utakmicom manje. Novi Pazar je 5. sa 9 poraza.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja posle pobede nad Tajmom na domaćem parketu, a nakon dva vezana poraza u prvenstvu, ovog vikenda očekuje „komšijski derbi“ i duplo gostovanje u Novoj Varoši jer i seniorska i pionirska selekcija igraju sa odgovarajućim ekipama OK Zlatar.  Posle 17. kola ŽOK Priboj zauzima 4. mesto na tabeli Regionalne lige Zlatiborsko Moravičkog okruga sa 30 bodova, dok su varošanke treće sa 38 osvojenih bodova.

grb OK PribojSeniorska ekipa OK Priboj je bila slobodna prošlog a biće i ovog vikenda jer je utakmica sa Ariljcima ponovo odložena iako je trebala da se igra još pre dve nedelje. Ako ne bude nekih promena, a gotovo uvek ih ima, u sredu bi kao domaćini trebali da odigraju utakmicu sa Lučanima. Kad već ne igraju redovna kola, OK Priboj je iskoristio ovu pauzu da napravi novi, neuporedivo moderniji i lepši grb, a Stomatološka ordinacija „Marković“ je donirala nove dresove za pionirsku selekciju OK Priboj koji do prošle nedelje nisu imali opremu za utakmice. Nadamo se da će uz novu opremu stići i bolji rezultati!

grb karateKaratisti KK FAP su prethodnog vikenda imali sjajan nastup na „Kupu mladosti Zoran Petrović“ u Čačku, gde su u konkurenciji 600 takmičara iz preko 30 klubova, osvojili su 9 medalja, po tri zlatne, srebrne i bronzane. Ovog vikenda mlade karatiste očekuju nova iskušenja jer u subotu učestvuju na međunarodnom turniru u Pljevljima.

sahU Priboju će u nedelju 27.marta 2016.godine sa početkom u 10 časova biti održan memorijalni turnir posvećen dr Obradu Radiću dugogodišnjem igraču ŠK FAP.  Mesto odigravanja: restoran Madera Gold u novom delu grada. Tempo igre 15 minuta po igraču za partiju, 9 kola po švajcarskom sistemu kompjutersko parovanje. Svi igrači su obavezni poneti ispravan šahovski sat i garnituru standardne veličine. Nagrade: Prva nagrada je 9000 dinara, ostale nagrade će biti saopštene uoči početka turnira. Nagrade se dele po Buholcu. Upisnine su oslobođeni svi igrači. Organizator: ŠK FAP iz Priboja i porodica Radić.