Sport Uncategorized Vesti

Uspešan vikend pribojskih sportista

Uspešan vikend pribojskih sportista, pobedili fudbaleri, košarkaši, rukometaši.

FK FAP PRIBoj fudbal sport

Fudbaleri FAP-a su u devetom kolu zone Drina dočekali drugoplasiranu ekipu Sloge iz Sjenice i zabeležili veoma važnu pobedu, rezultatom 3-1, poluvreme 2-0. Da će „kamiondžije“ osvojiti sva tri boda nagovestio je odličan start našeg tima, koji je, već posle deset minuta vodio sa 2-0. Strelac oba pogotka za FAP bio je   Savo Bukvić, a tim rezultatom se otišlo na odmor. Na početku drugog poluvremena Sloga je smanjila rezultat nakon neopreznosti Bjelića u odbrani. Konačan rezultat 3-1 postavio Marko Stanković odmah po ulasku u igru, a na asistenciju najboljeg pojedinca na meču Bukvića. FAP nakon devetog kola zauzima jedanaesto mesto na tabeli sa  10 osvojenih bodova, i u narednom kolu gostuje ekipi Radnički Stobeks.

Omladinci FAP-a su u desetom kolu Omladinske lige RZS grupa Morava pobedili Takovo iz Gornjeg Milanovca rezultatom 2-1, i  U sledećem kolu gostuju u Kraljevu. Pioniri su odložili svoj meč sa Kikerom iz Kraljeva, a sledećem kolu dočekuju ekipu Čačak 94. Obe ekipe trenutno zauzimaju osmo mesto na tabeli sa 14 osvojenih bodova i utakmicom manje. Petlići FAP su u Prijepolju igrali nerešeno 2-2 protiv polimlja, dok su petlići FK033 izgubili na domaćem terenu od Zlatara sa 7-0.

Rukometaši Priboja su zabeležili i drugu pobedu na domaćem terenu. U četvrtom kolu Prve lige Zapad, oni su savladali goste iz Ribarske Banje, ekipu RK Knez Lazar, rezultatom 31-26, poluvreme 12-12. Iako su naši rukometaši na samom početku meča došli do prednosti od 5 golava razlike (8-3), do kraja poluvremena su serijom grešaka dozvolili protivniku da se potpuno vrati u meč. Mlada ali odlična ekipa kruševljana je iskoristila pad u igri našeg tima pa su početkom drugog poluvremena čak prešli u vođstvo. Sa nekoliko izmena, pre svega na golu, trener Zoran Stanković je uspeo da mobiliše ekipu. Poslednjih petnaest minuta naši rukometaši su odigrali odlično, smanjen je broj grešaka, a i odbrana je odlično funkcionisala, tako da su na kraju zabeležili ubedljivu pobedu, a posebno se istakao Davor Laković sa 13 postignutih golova. Naredne sedmice rukometaše Priboja očekuje dvomeč sa Zlatarom, Kup utakmica u Novoj Varoši u sredu, i prvenstvena u Gradskoj dvorani u Priboju u subotu od 18:00 časova.

U Priboju je u nedelju odigrano I i II kolo grupe B LMK-grupe Zapad. U konkurenciji pionira učestvovale su četiri ekipe, Zlatar Nova Varoš, Sloga Požega, Hidroelektrane Bajina Bašta i Priboj, ekipa Užica nije došla. Naši pioniri su zabeležili jedan remi i poraz a najbolja je bila ekipa Zlatara koja je u oba susreta zabeležila pobede. U konkurenciji kadeta došla je samo ekipa Zlatara koju su naši rukometaši savladali sa 15-10. U ligi još učestvuju i ekipe Arilja i Užica. Sledeće takmičenje tj. turnir biće održan u Užicu za dve nedelje.

U Čačku je u nedelju održan Kup uže Srbije za poletarce, pionire i nade, kvalifikaciono takmičenje za Kup Srbije u karateu. KK FAP je nastupio sa 12 takmičara u borbama i katama koji su osvojili 4 bronzane medalje, a za državni kup se plasiralo 9 takmičara. Medalje su osvojili: Hasan-Aloja Beganović u borbama za pionire, Elena Vidaković i Anđela Vasilić u katama za ženske nade i David Jašović u katama za muške nade. Za kuo Srbije, pored osvajača medalja, plasirali su se: Elena Vidaković i Teodora Savić u borbama za nade, Julija Savić i Jana Radović u borbama za pionirke i Luka Šćepović u borbama za pionire. Po rečima trenera Miša Ječmenice, u klubu su zadovljni plasmanom, iako se od pojedinaca očekivalo više, naročito u polufinalnim borbama, ali zbog manjka sreće i teškog rasporeda nisu uspeli da uđu u finala.

kosarkaski klub priboj logo

Košarkaši Priboja su zabeležili i drugu pobedu u prvenstvu Prve muške regionalne lige Zapad. Oni su na prvom ovosezonskom gostovanju u Trsteniku savladali  Prvu petoletku rezultatom  86-76 (28-22, 20-11, 17-23, 21-20). Posle odlične igre u prve dve četvrtine, koja je na poluvremenu iznosila 15 poena razlike, u trećoj četvrtini je došlo do velikog pada u igri našeg tima koji su igrači iz Trstenika iskoristili i smanjili razliku na samo pola koša. Pojačanom odbranom pre svega i koncentrisanijom igrom u napadu, naši košarkaši su do kraja treće četvrtine ipak uspeli da vrate prednost na 9 poena razlike i rutinski privedu utakmicu kraju. Treba napomenuti da zbog problema sa registracijom pravo nastupa nije imao ovogodišnje pojačanje, Nikola Kovač, a da su zbog obaveza izostali Seid Mehić, Nikola Divac i Vuk Laković. U narednom kolu, u petak od 19:30 časova, KK Priboj dočekuje ekipu Mileševac iz Prijepolja.