ZLATIBOR Kup prijateljstva 2018: Sarajevo šokiralo Zvezdu, Partizan siguran

Završen je prvi dan na Kupu prijateljstva evropskih klubova 2018 na Zlatiboru, tokom kojeg je viđeno nekoliko izuzetno zanimljivih mečeva.

Kup prijateljstva evropskih klubova, na kojem učestvuje 16 ekipa, doneo je dosta uzbuđenja već na startu.

U grupi A, Sarajevo je upisalo veliku pobedu pošto je nadigralo Crvenu zvezdu rezultatom 2:0.

Golove za bordo tim postigli su Dervišagić u 8. minutu i Salčin u 31. minutu. Na drugoj strani, crveno-beli su takođe postigli dva pogotka, ali su oba opravdano poništena zbog ofsajda.

U drugoj utakmici A grupe, Osijek i SPAL su odigrali nerešeno – 1:1.

U grupi B viđen je pravi klasik, pošto je Željezničar savladao Fenerbahče sa 4:3!

Tim iz Sarajeva je vodio sa 3:1, ali je Fenerbahče uspeo da izjednači rezultat na 3:3 i onda da stvori još jednu veliku šansu u samom finišu utakmice… Međutim, momci iz Istanbula nisu uspeli da je pretvore u gol i stigla ih je kazna na samo dva minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka. Akcija Željezničara je trajala dugo, a na kraju se Osmanović najbolje snašao u šesnaestercu i postigao pobedonosni gol za plave.

Ipak, lider grupe B nakon prvog kola je Partizan, čiji su omladinci u stilu seniora prilično lako izašli na kraj sa Videotonom i slavili4:0.

Strelci za crno-bele bili su Janković u 3. minutu, Mlosavljević u 27, Pavlović u 40. i Novaković u 43. minutu.

U grupi C odigrana je samo jedna utakmica. Vojvodina je savladala Torino (2:1), a golove sa Novosađane postigli su Tegeltija u 3. i Zukić u 37. minutu. Torino je inače završio ovaj meč sa dva igrača manje, pošto su isključeni Munari i Siterio.

Utakmica između Dinama i Budućnosti je prekinuta je u 14. minutu zbog jakog nevremena koje je pogodilo Zlatibor i ona će biti nastavljena u sredu.

Na kraju, u grupi D je Espanjol savladao Olimpiju rezultatom 3:1, dok su Udineze i Vardar podelili bodove (1:1).

Vojvodina – Torino 2:1

Dinamo – Budućnost (prekinuto zbog nevremena)

D grupa

Udineze – Vardar 1:1

Espanjol – Olimpija 3:1

Raspored utakmica za danas i sutra:

2. kolo, sreda:

A: 14.50: Zvezda – Osijek (Švajcarija 1).

16.00: SPAL – Sarajevo (Švajcarija 2)

B: 11.00: Partizan – Željezničar (Švajcarija 1)

18.00: Videoton – Fenerbahče (Palisad 1)

C: 10.00: Dinamo – Budućnost (Švajcarija 1) nastavak od 15-og minuta.

13.00: Dinamo – Vojvodina (Švajcarija 1)

18.00: Budućnost – Torino (Švajcarija 2)

D: 12.00: Espanjol – Vardar (Palisad 1)

17.00. Olimpija – Udineze (Švajcarija 1)

Termini za utakmice 3. kola, koje su na programu u četvrtak, biće naknadno objavljeni.