Kamiondžije osvojile titulu

Jesenji šampion Zone Drina

Fudbaleri FK FAP su pobedom nad Radničkim u Valjevu 1-4 (1-2) osvojili titulu prvaka Zone Drina i nakon četiri godine izborili povratak u Srpsku ligu Zapad.

Šampion Zone Drina 2014/15

Odlični nastupi, samo dva poraza i ubedljivo osvojena jesenja titula u Zoni Drina je serijom loših rezultata došla u pitanje ovog proleća. Smena na čelu stručnog štaba (Kolašinca zamenili Ljujić i Vulević) donela je promenu koja je za rezultat imala niz pobeda na kraju prvenstva. Iako su gotovo čitavu sezonu proveli kao lideri Zone Drina, celo prvenstvo je stalo u 90 minuta u Valjevu.

A utakmica sa Radničkim je počela na najbolji mogući način za pribojske fudbalere. Već u prvom minutu FAP je poveo golom Čočevića na asistenciju Goločevca. Domaćin je izjednačio preko Cvetkovića u 11. minutu, ali je Goločevac do poluvremena uspeo da vrati prednost Kamiondžijama u 37. minutu nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca nad Stankovićem.

U nastavku veoma brzo, već u 53. minutu Nikačević na asistenciju najboljeg pojedinca na meču Goločevca povećava prednost na 1-3. Samo 4 minuta kasnije Goločevac je odličnu partiju krunisao još jednim pogotkom iz jedanaesterca, ponovo dosuđenim nad Stankovićem, za konačnih 1-4 i veliko slavlje igrača, stručnog štaba ali i vernih navijača Kamiondžija koji su u velikom broju bodrili naše fudbalere.

fap titula

Pobede Zlatibora nad Jedinstvom (0-2) i Sloge nad Sevojnom (0-2) su bile pirove jer su pribojski fudbaleri sa ova tri boda ostali na bod prednosti i zasluženo osvojili šampionsku titulu. Nakon četiri godine provedene u Zoni Drina, a u godini proslave jubileja 60 godina FK FAP, pribojski fudbaleri se vraćaju u Srpsku ligu Zapad, gde po kvalitetu već odavno pripadaju.