FAP stao u Vladimircima

Posle pobede na startu prvenstva protiv Zlatara, a zatim i remija kod kuće sa Osečinom, fudbaleri FAP-a su doživeli i prvi poraz. Bolji od njih, na svom terenu u Vladimircima, su bili fudbaleri Jedinstva 1945 rezultatom 3-2, na poluvremenu je bilo 2-1 za domaćina.

U otvorenoj utakmici, sa dosta šansi na obe strane, domaćin je bio nešto bolji ali i srećniji tim, jer je u 80. minutu stigao da pobedonosnog pogotka posle pogođenog okvira gola i odbijene lopte koju su nekako ugurali u mrežu protivnika, dok sličnu situaciju nešto ranije, posle pogođene stative, pribojski fudbaleri nisu pretvorili u pogodak. Dva puta su “Kamiondžije” stizale prednost domaćina. U 36. minutu Nikačević je izjednačio na 1-1, dok je Goločevac u 74. minutu bio precizan sa bele tačke za 2-2, nakon prekršaja nad Nikačevićem u šesnaestercu Vladimirčana. Na kraju ipak trijumf Jedinstva posle već opisane situacije. I pored tri primljena gola treba istaći dobru partiju golmana Pijevca koji je u nekoliko navrata odlično reagovao i spasao svoj tim sigurnih pogodaka.

Nakon 3. kola Zone Drina fudbaleri FAP-a se nalaze u grupi timova sa po 4 osvojena boda, u kojoj je i FK Polimlje, tim koji dočekuju narednog vikenda. Komšijski derbi zakazan je za subotu na Gradskom stadionu u Priboju od 16:30 časova.

fudbalObe mlađe selekcije FK FAP su osvojile po 3 boda proteklog vikenda. Omladincima protivnik iz Kragujevca, FK Šumadija, nije došao na meč pa je utakmica registrovana službenim rezultatom 3-0 za domaćina, a u sledećem kolu idu u Ivanjicu ekipi Javora. Pioniri su bili ubedljivi protiv Budućnosti iz Arilja savladavši ih rezultatom 7-0 ( strelci Vanja Luković i Miroslav Bukvić po 2, Jovan RadovićIgor Pantović i Adel Totić po 1 pogodak) narednog vikenda gostuju u G. Milanovcu.

Kadeti KK Priboj su proteklog vikenda odigrali prve prijateljske utakmice u okviru priprema za predstojeće prvenstvo. Nakon 15-ak dana priprema mladi košarkaši godišta 1998/’99, su u Prijepolju odigrali dve utakmice, jednu za drugom i u obe zabeležili pobede. Prvo su savladali vršnjake iz ekipe Miloševac sa 68-46, a zatim i odgovarajuću ekipu KK Ras rezultatom 92-87. Prema rečima tenera Siniše Đurovića, kadeti Priboja su prikazali odličnu igru, s obzirom na fazu priprema i vremenske uslove u kojima su igrali, pogotovo što su igrali dve utakmice u kratkom vremenskom periodu-“ Momci su bili odlični. Ovo je ekipa koja je već četiri godine na okupui već imamo kandidate i za prvi tim.Rezultati rada na treninzima zadnje dve nedelje su vidljivi već sada. Nastavljamo sa dobrim radom i pripremamo se za početak sezone koji je planiran za kraj oktobra“, rekao je tener mladih košarkaša, Sićo Đurović.

Rukometaši proteklog vikenda nisu igrali prijateljske utakmice, odbojkašice su se vratile sa kampa na Goču kod Kraljeva i nastavljaju sa treninzima u Priboju do starta prvenstva početkom oktobra. Odbojkaši još uvek sa nejasnim statusom, došlo je do promene na čelu stručnog štaba ali ne i zvaničnog postavljenja novog trenea, pri tom ni rang takmičenja još nije definisan, jer se razmišlja o napuštanju Druge lige i vraćanju u niži rang takmičenja. Košarkaši Priboja su počeli sa treninzima, zbog finansijskih problema, koji ih prate još od prošle sezone, igrački kadar je još uvek nedefinisan (prelazni rok je u toku) pa sam tim i ambicije kluba pred narednu sezonu koja startuje prvog vikenda u oktobru. Nakon letnje pauze večeras će sa radom startovati Karate klub FAP. Prozivka će se izvršiti u ponedeljak 01.septembra u 19 časova u sali Sportskog centra. Termini za treninge ostaju isti, ponedeljkom i petkom od 18:30, i sredom od 20:00 časova, kada će se vršiti i upis novih članova.