Fenomenalan vikend pribojskih sportista

Fudbaleri FAP-a trijumfom nad Valjevcima overili titulu jesenjeg šampiona. Košarkaši pobedom u Požegi zadržali maksimalan skor. Rukometaši u derbiju deklasirali Lapovčane. Odbojkašice neumoljive protiv Čačanki. Odbojkaši zabeležili prvi trijumf u novoj sezoni. Karatistkinja FAP-a Dejana Stojić osvojila bronzanu medalju na Prvenstvu uže Srbije u Čačku.

Košarkaši Priboja ne posustaju ove sezone. I na petom gostovanju u prvih osam kola jesenjeg dela prvenstva u Prvoj regionalnoj ligi Zapad ostvaren je trijumf, ovoga puta u Požegi, KK Sloga – KK Priboj 65 – 80, po četvrtinama 17:33, 20:14, 11:11 i 17:22.

tabela KK PribojVeć u prvoj četvrtini bilo je jasno ko je kvalitetniji protivnik. Timskom igrom pribojski košarkaši su brzo stekli veliku prednost koju su do kraja meča rutinski sačuvali. U ekipi Priboja na ovoj utakmici je debitovao Sead Hadžifejzovići, novi igrač, od koga se očekuje da u dobroj meri pomogne pribojskoj ekipi da zadrži visok plasman u završnici jesenje polusezone.

Novom pobedom, osmom u nizu, pribojski košarkaši su zadržali maksimalan učinak u Prvoj RL Zapad sa 16 bodova, dva više od drugoplasiranog Zlatibora koji je takođe bez poraza ali i sa utakmicom manje. Narednog vikenda, u petak od 19 časova košarkaši Priboja u okviru 9. kola u Gradskoj dvorani dočekuju Prvu Petoletku iz Trstenika.

Sve mlađe selekcije KK Priboj su nastupale ovog vikenda. Juniori su na domaćem parketu poraženi od Mladosti iz Čačka 63-64 pogotkom gostuju uz zvuk sirene sa preko pola terena. Kadeti su bili bolji od Sloge u Požegi 61-70, dok su mlađi pioniri poraženi na gostovanju u Prijepolju od vršnjaka iz KK Ras rezultatom 60-53.

U utakmica koja je slovila za derbi 9. kola Prve lige Zapad, s obzirom da su se sastajale druga i treće ekipa na tabeli, viđena je potpuna dominacija pribojskih rukometaša koji su se prošetali dvoranom u Svilajncu ubedljivo savladavši domaćina iz Lapova, RK Lokomotiva – RK Priboj 18 – 33, poluvreme 6-16.

tabela RK PribojOd samog starta su rukometaši Priboja krenuli silovito. Zahvaljujući fenomenalnoj igri u odbrani naši rukometaši nisu primili pogodak u period od 7. do 27. minuta, a sveli su domaćina na samo 6 pogodaka u prvih pola sata, što je i rezultiralo ubedljivim vođstvom već na poluvremenu. U nastvaku je uglavnom viđena igra gol za gol, a rukometaši Priboja su rutinski priveli utakmicu kraju. Kompletna ekipa je odigrala sjajno u odbrani,golman Radović je imao 17 odbrana, dok su najefikasniji bili Babić sa 11 i Milinković sa 9 pogodaka.

Nakon ove pobede RK Priboj je usamljen na drugom mestu Prve lige Zapad sa 16 osvojenih bodova. Do kraja jesenje polusezone ostala su još dva kola. Narednog vikenda u Priboj dolazi ekipa Arilja dok u poslednjem kolu rukometaši Priboja gostuju u Aleksandrovcu.

Posle odlične igre i pobede u komšijskom derbiju u Prijepolju prethodnog vikenda, odbojkašice Priboja su u okviru sedmog kola Regionalne lige Zlatiborsko Moravičkog okruga na svom parketu dočekale ekipu Čačka i zabeležile ubedljivu pobedu, ŽOK Priboj – OK Čačak 3-0, po setovima 25-12, 25-8 i 25-12.

tabela ZOK PribojOd samog starta meča pribojske odbojkašice su zaigrale odgovorno i vrlo brzo stavile do znanja gošćama iz Čačka ko je u ovom trenutku bolja ekipa. Ubedljiva prednost u korist naših devojaka omogućila je treneru Slavici Raković da šansu za igru dobiju i igračice sa manjom minutažom što se nije odrazilo na rezultat.

Posle sedam odigranih kola ŽOK Priboj ima četiri pobede i uz dva poraza ima 13 osvojenih bodova. U narednom kolu u nedelju od 16 časova odbojkašice Priboja očekuje teško gostovanje u Sjenici istoimenoj ekipi koja je lider regionalne lige i koja ima maksimalan učinak u dosadašnjem delu prvenstva.

OK Priboj

OK Priboj

Nakon što su prošlog vikenda odložili utakmicu sa Liberom na domaćem parketu, odbojkaši Priboja su ostvarili prvu prvenstvenu pobedu pošto su na gostovanju u Lučanima pobedili ekipu domaćina OK Lučani  – OK Priboj  1:3 (20:25, 23:25, 25:16, 23:25).

Velika borba u svakom setu i odlična igra pribojskih odbojkaša koji su bili bolji u svim segmentima igre, izuzev u trećem kada je došlo do malog pada u igri što to nije uticalo na konačan ishod meče, obeležile su ovaj meč.

Posle 3. kola odbojkaši Priboja imaju po jednu pobedu i poraz uz jednu odloženu utakmicu. Narednog vikenda su slobodni a za dve nedelje u petom kolu i treći put ove sezone gostuju, ovoga puta u Kotraži.

Dejana Stojić

Posle prošlonedeljnog odličnog nastupa najmlađih karatista na Kupu Srbije u Beogradu, ovog vikenda kadeti i juniori Karate kluba FAP su učestvovali na Prvenstvu uže Srbije u Čačku. Na turniru na kome je učestvovalo oko 300 takmičara i koji je ujedno i kvalifikaciono takmičenje za Prvenstvo Srbije, Dejana Stojić je osvojila treće mesto i bronzanu medalju u borbama za juniorke i time stekla pravo nastupa na Državnom prvenstvu koje je na programu sledećeg vikenda u Beogradu. Anđela Vasilić je imala zapažen nastup u katama za kadete, ali nije uspela da uđe u finale.