Kamiondžije do boda u Bajinoj Bašti

Fudbaleri FAP-a osvojili bod na gostovanju u Bajinoj Bašti, omladinci sjajni u pobedi nad Užičanima, pioniri poraženi kod kuće od Čačana. Atletičar Đorđe Manović deseti na finalu kupa Srbije za juniore u Kragujevcu. Rukometaši poraženi na prijateljskoj utakmici u Požegi. Kadeti KK Priboj dobili protivnike u kvalifikacijama za Jedinstvenu ligu Srbije.

Nakon odlične igre i ubedljive pobede u komšijskom derbiju protiv Polimlja sa 3-0, kamiondžije su proteklog vikenda zabeležili i prvi remi u gostima, Sloga 1940- FK FAP 1-1 (1-0).

tabela

Do nerešenog ishoda na gostovanju u Bajinoj Bašti, u jednom od derbija 5. kola Zone Drina, fudbaleri FAP-a su stigli u 87. minutu pogotkom Janovića čiji je oštar centaršut u svoj gol skrenuo jedan od odbrambenih igrača Sloge. Bodom bi tebalo da su zadovoljne obe ekipe. Domaćin zbog toga što je postigao pogodak iz jedinog šuta u okvir gola (Vujić u 30. minut), a gosti iz Priboja jer su do izjednačenja stigli u samoj završnici, iako su imali više šansi i promašili nekoliko odličnih prilika, posebno u prvom poluvremenu. Posle 5. kola FK FAP je na petom mestu Zone Drina sa 8 osvojenih bodova i narednog vikenda dočekuje poslednjeplasiranu Brezovicu.

Slavlje omladinaca

Omladinci FK FAP proslavljaju drugi pogodak Salkanovića

Mlađe kategorije FK FAP su bili domaćini proteklog vikenda. Omladinci su dočekali vršnjake FK Sloboda iz Užica i naneli im prvi poraz u ovoj sezoni rezultatom 2-0 (dvostruki strelac Denan Salkanović), dok su pioniri poraženi od odgovarajuće ekipe BIP-a iz Čačka sa 2-4. Obe selekcije u sredu gostuju u Ivanjici odgovarajućim ekipama FK Javor-Matis, a već sledećeg vikenda omladinci igraju u Kraljevu sa Slogom, dok pioniri gostuju ekipi Čačak 94.

Peta kontrolna utakmica u sklopu priprema za predstojeću sezonu i peti poraz rukometaša Priboja, ovoga puta od novog superligaša ekipe Sloge u Požegi, 28-14 (13-7). Do 24. minuta utakmica je bila izjednačena (7-6), da bi krajem prvog i početkom drugog poluvremena domaći rukometaši stekli nedostižnu prednost od 13 golova razlike  koju su samo održavali do kraja utakmice. Nedavno su Požežani ubedljivo slavili i u Priboju 18-31, što nije iznenađenje, imajući u vidu jačinu ove ekipe, i činjenicu da se pribojski rukometaši još uigravaju i da se veliki broj njih tek od pre par dana priključio ekipi nakon povreda. Prvenstvo u Prvoj ligi za naše rukometaše počinje poslednjeg vikenda u septembru.

U nedelju je u Kragujevcu, na finalu Kupa Srbije za juniore, u disciplini bacanje koplja nastupao Đorđe Manović. Jedini atletičar iz Priboja koji je uspeo da se plasira na završno takmičenje je ostvario rezultat od 37,65 m, kojim je zauzeo 10. mesto. Mlade atletičarke Ivona Polić (skok u vis) i Željana Petrić (300m) su prethodnog vikenda ostvarile odlične rezultate i plasman na finale Kupa Srbije za pionire koje će se narednog vikenda održati u Sremskoj Mitrovici.

Kadeti KK Priboj su prijavljeni na kvalifikacioni turnir za plasman u Jedinstvenu kadetsku ligu Srbije koji će se, od tećeg do petog oktobra, održati u Čačku. U našoj grupi su ekipe KK Užice, Metalac iz Valjeva i KK Željezničar iz Čačka, dok su u drugoj grupi Plejof (UE), Mladost (ČA), Borac (ČA) i Šabac. Prve dve ekipe iz svake grupe se ukrštaju po sistemi prvi sa drugim i dobijaju se dve ekipe koje će igrati Kvalitetnu kadetsku ligu Srbije. Ostale ekipe nastavljaju takmičenje u regionalnim ligama. Po rečima trenera Đurovića, sve su ekipe odlične: “ Turnir u Čačku je kvalifikacioni, nastupaju tri ekipe iz grada domaćina, uz dobre Užičane i Valjevce. Biće teško, ali se ne predajemo unapred. Nemamo klasičnu peticu, tako da će svaka pobeda puno značiti“, izjavio je terner kadeta Sićo Đurović.