Sport Vesti

Košarkaši pobedili za titulu jesenjeg šampiona

Košarkaši Priboja trijumfovali u Čačku i praktično obezbedili titulu jesenjeg šampiona. Kadeti KK Priboj izgubili u Novoj Varoši.

U pretposlednjem kolu Prve regionalne lige grupa Zapad košarkaši Priboja su osvojili nove bodove. Oni su na gostovanju u Čačku zabeležili veoma važnu pobedu protiv domaćeg Željezničara i time praktično obezbedili jesenju titulu.  KK Željezničar – KK Priboj  92 – 94, po četvrtinama 19-29, 25-15, 22-29 i 26-21.

koš sport

U neizvesnoj utakmici, koja je opravdala epitet derbi meča, do poslednjeg sekunda se nije znao pobednik. Poslednji napad za domaćina na dvadesetak sekundi do isteka meča, završen je faulom u napadu na samo 5 sekundi do kraja utakmice. Posle tajm-auta trenera Dolaša, pribojski košarkaši su izveli akciju iz koje je, uz zvuk sirene, poentirao Mićević  za konačnih 94-92, titulu jesenjeg šampiona i veliko slavlje naših košarkaša.

Sam početak meče nije nagoveštavao ovako dramatičnu završnicu jer su dobrom odbranom i odličnim napadom košarkaši Priboja na kraju prvog perioda imali 10 poena prednosti. Ta prednost je serijom trojki izgubljena na kraju prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo rezultatom 44-44. Drugo poluvreme gotovo preslikano prvo. Treća četvrtina pripada našim košarkašima, a četvrta čačanima, koji opet serijom trojki dolaze do izjednačenja i poslednjeg napada za pobedu. Sama završnica je već opisana.

koš 22.12.

Do kraja jesenjeg dela sezone ostala je još jedna utakmica. U subotu od 18:00 časova u Gradskoj dvorani košarkaši Priboja dočekuju ekipu Novog Pazara, i to je dobra prilika da ljubitelji sporta pozdrave jesenjeg šampiona, ekipu KK Priboj, koja posle ovog gostovanja i pobede u Čačku, i definitivno slovi za prvog favorita prvenstva.

kadeti kk priboj

Posle tri uzastopne pobede, kadeti KK Priboj su doživeli poraz. Oni su na gostovanju u Novoj Varoši poraženi od ekipe Zlatara rezultatom 75-64. Bezvoljna i anemična igra naših kadeta rezultirala je najlošijijom utakmicom ove sezone. Lopta jednostavno nije htela u koš. Bilo je mnogo promašenih zicera, otvorenih šuteva i slobodnih bacanja (31:11), što jesu važan faktor da bi se dobila utakmica, ali ovaj put više zabrinjava sam pristup igri, nezainteresovanost i neozbiljnost. Kapiten Ljubojević je pružio solidnu partiji, postigao je 33 poena, a vredni pažnje, zbog jakog voljnog momenta i želje za pobedom, su još Filipović i Lisica. Ostali su pružili daleko menje od svojih mogućnosti. Pauza koja predstoji do 1. februara, dobro će doći da se neke stvari isprave i dovedu na svoje mesto.