Masalušić brži od sirene

Košarkaši Priboja u triler završnici savladali Kragujevčane. Rukometaši u komšijskom derbiju bolji od Prijepoljaca. Odbojkaši novu sezonu započeli porazom u Bajinoj Bašti. Karatisti sa turnira u Užicu doneli deset medalja. Fudbaleri zabeležili sigurnu pobedu, Pijevac nesavladan 780 minuta, Kamiondžije ne daju prvo mesto.

Četvrto gostovanje u prvih šest kola i još jedna triler završnica u kojoj su pribojski košarkaši bili brži od sirene, doneli su nove bodove košarkašima Priboja na gostovanju u Kragujevcu, Radnički 1950 – Priboj 73 – 74, po četvrtinama 21-20, 15-18, 17-15 i 20-21.

U egal utakmici, u kojoj su uglavnom imali malu prednost, košarkaši Priboja su na 2 minuta pre kraja napravili maksimalnu razliku od 8 poena. Kada se činilo da su konačno prelomili utakmicu serijom grešaka su dozvolili domaćinu da smanji prednost na samo poen razlike i da u  poslednjem napadu, na 4 sekunde pre kraja, pogode za vođstvo. Najprisebniji u tim trenucima bio je Nemanja Zec koji je asistencijom preko pola terena  pronašao Masalušića, a ovaj uz zvuk sirene postigao poene za pobedu u Kragujevcu.

kosarkaNovom pobedom, šestom u nizu a četvrtom na strani, košarkaši Priboja su zadržali maksimalan učinak i nalaze se na deobi prvog mesta na tabeli Prve RL Zapad sa ekipom Zlatibora. Narednog vikenda pribojske košarkaše očekuje komšijski derbi sa trećeplasiranom ekipom Zlatara iz Nove Varoši. Utakmica se igra u petak u standardnom terminu od 19:30 u Gradskoj dvorani u Priboju.

Od mlađih selekcija KK Priboj ovog vikenda su nastupali samo kadeti koji su poraženi u Užicu od istoimene ekipe rezulatom 60-56. Narednog vikenda kadeti dočekuju Ras, mladji pioniri koji su bili slobodni dočekuju Požegu, a juniori koji su odložili svoj meč sa Željezničarem gostuju u Ivanjici.

Još jedna sigurna pobeda rukometaša Priboja, četvrta nizu za sigurno drugo mesto Prve lige Zapad, u komšijskom derbiju u Prijepolju, RK Beli Anđeo – RK Priboj 26-32, poluvreme 12-18.

rukometRutinska pobeda pribojskih rukometaša koji nisu blistali u ovom meču, ali su odigrali sasvim dovoljno za pobedu u komšijskom derbiju koja ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. U pribojskoj ekipi istakli su se Jaćimović sa 8 i Babić sa 7 pogodak, a zapaženu ulogu imali su i golmani Radović sa 7, a posebno Raković sa 20 odbrana koji je ujedno bio i najbolji akter ovog meča.

Posle sedam kola rukometaši Priboja se nalaze na drugom mestu I lige Zapad sa 12 bodova. Narednog vikenda u Priboj dolazi Prva Petoletka iz Trstenika, a za dve nedelje sledi gostovanju u Lapovu i duel sa Lokomotivom, koja kao i naš prvoligaš ima samo jedan poraz u dosadašnjem delu prvenstva.

Konačno su strartovala i odbojkaška međuregionalna liga Zapad u kojoj su naši odbojkaši u prvom kolu zabeležili poraz u Bajinoj Bašti, Drina – Priboj 3-0, po setovima 25-15, 25-22 i 25-20.

Bledo izdanje u prvom setu kao posledica straha većine igrača iz podmlađenog sastava kojima je ovo bila prva takmičarska utakmica, donekle je popravljena u drugom i trećem setu. Naročito u drugom u kome su iz minusa od 8 poena stigli do vođstva 21-22, što nije bilo i dovoljno za osvajanje seta. I u trećem setu je viđena izjednačena borba do pred sam kraj koju je domaćin završio serijom 5-0. Dobra igra u drugom delu meča je bila dovoljna samo za častan poraz, ali ohrabruje pred nastavak takmičenja. Sledećeg vikenda ekipa OK Priboj je slobodna.

Odbijkašice ŽOK Priboj su bile slobodne ovog vikenda a u narednom kolu igraju komšijski derbi u Prijepolju sa ekipom Bambi Volej. Trenutno su na sedmom mestu RL Zlatiborsko Moravičkog okruga sa sedam osvojenih bodova.

Na sedmom tradicionalnom međunarodnom karate turniru „Užički pobednik 2014“, karate klub FAP je osvoji 10 medalja: po 2 zlatne i srebrne i 6 bronzanih medalja.
karaetZlatne medalje su osvojili: Filip Lučić u katama za pionire i ekipa kadetkinja u sastavu Dejana Stojić, Elena Vidaković i Anđela Vasilić.
Srebrne medalje su osvojili: Anja Milačić u katama za nade i Luka Šćepović u borbama za nade.
Bronzane medalje su osvojili: Dejana Stojić u katama za juniorke, Elena Vidaković u katama za nade, Anđela Vasilić u katama za kadetkinje, David Raković i Aleksa Cvrkotić u katama za pionire, kao i ekipa pionira u katama u sastavu Aleksa Cvrkotić, David Raković i Filip Lučić.

„Ovo je izuzetan uspeh u veoma jakoj konkurenciji jer je na turniru je učestvovalo 455 takmičara iz 31. kluba. Naši mlađi takmičari su iskoristili šansu i pokazali da mogu da se takmiče sa najboljima“, rekao je za naš portal trener karatista Mišo Ječmenica.