Pijevac nesavladan 780 minuta, Kamiondžije ne daju prvo mesto

Lepo vreme, dobra igra i važna pobeda protiv gostiju iz Krupnja u potpunosti je ispunila očekivanja gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju. Mreža golmana Pijevca ostala je netaknuta i posle ovog meča, ukupno 780 minuta, pribojski fudbaleri su bez poraza već deset kola za redom, FK FAP – FK Rađevac 2-0 (0-0).

IMG-20141108-01631U prvom poluvremenu se borba vodila uglavnom na sredini terena bez izrazitih šansi, a organizovana i tvrda ekipa gostiju se prevashodno opredelila za odbranu svog gola. U tome je bila uspešna sve do sredine drugog poluvremena kada je, posle kornera koji je izveo Radović, Čočević tek iz drugog pokušaja zatresao mrežu, igrao se 68. minut. Prethodno je njegov udarac golman gostiju zaustavio uz pomoć prečke. Mnogo bolja i ofanzivnija igra Kamiondžija u nastvaku je desetak minuta kasnije rezultirala i drugim pogotkom. Ponovo je prekid u 78. minutu odlično izveo Radović, a najviši na drugoj stativi bio B. Šalipur. Ovo je bio i konačan rezultat, mada su do kraja utakmice i domaći ali u gosti, koji su zaigrali otvorenije, imali nekoliko dobrih prilika. Primetan je bio i veliki broj gledalaca koji su došli da podrže svoje igrače, u čemu se naročito istakla navijačka grupa Kamiondžije na istočnoj tribini koja je za svoje ljubimce priredila bakljadu i neumorno navijala svih 90 minuta. Posebno treba istaći da je golman pribojskog zonaša Filip Pijevac nesavladan već 780 minuta, a da je ekipa FAP-a bez poraza od trećeg kola i gostovanja u Vladimircima krajem avgusta.

tabela FAP

Sa nova tri boda pribojski fudbaleri su zadržali lidersku poziciju na tabeli Zone Drina posle 13 odigranih utakmica sa 28 osvojenih bodova, tri više od prvog pratioca ekipe Zadrugara iz Lajkovca. Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostala su još dva kola. Sledećeg vikenda FK FAP gostuje u Sjenici ekipi Sloge, a u poslednjem kolu, za dve nedelje, dočekuje Radnički iz Valjeva.

lukaOmladinci FAP-a su u okviru 14. kola omladinske lige Morava dočekali Slogu iz Požege i zabeležili trijumf 2-1. Strelci za pribojske omladince bili su Nikola Milošević i Luka Vulević. Posle 14 kola oni se nalaze na 9 mestu sa 19 bodova i narednog vikenda gostuju u Bajinoj Bašti. Pioniri FAP-a su na svom terenu bili bolji od Jedinstvo Puteva rezultatom 1-0. Trenutno su 7 mestu Moravičko Zlatiborske lige sa 18 bodova i u narednom 15. kolu gostuju u Arilju ekipi Budućnosti. Lider lige OFS Priboj u komšijskom derbiju sa Prijepoljcima u pravoj goleadi igrao nerešeno, FK 033 – Polimlje 3-3. Golove za pribojsku ekipu postigli su Lazar Janović, Aid Oparnica i Božo Ikonić. Petlići FAP-a zabeležili prvu pobedu, u Sjenici savladana Sloga sa 5-1.