Sport Uncategorized Vesti

PB sportski pregled

Košarkaši ne posustaju, fudbaleri ponovo efikasni, rukometašima prva pobeda na strani, karatisti osvojili osam medalja, šahisti peti

karate 2

Još jedno sjajno izdanje karatista FAP-a. Na šestom tradicionalnom karate turniru „Užički pobednik 2013“ na kome je nastupilo više od 300 takmičara iz 26 klubova oni su osvojili 8 medalja, jednu zlatnu, tri srebrne i četiri bronzane medalje. Zlatnu medalju osvojio je David Jašović u katama za muške nade. Srebrne medalje osvojili su Stojić Dejana u katama za juniorke, Vasilić Anđela u Katama za ženske nade i Hasan Alija Beganović u borbama za pionire. Bronzane medalje osvojili su Lučić Filip i Raković David u katama za poletarce, i Šćepović Luka i Laković Filip u borbama za pionire. Sledeće nedelje je školsko takmičenje u karateu u Čačku, a ovaj turnir je dobra uvertira pred Kup Srbije za pionire i nade koji će se održati u novembru.

Fudbaleri FAP-a su ponovili odličnu i efikasnu igru iz Loznice. Oni su u jedanaestom kolu Zone Drina kao domaćini  savladali FK Sevojno rezultatom 3-2, poluvreme 1-0. U prvih 45 minuta prikazana je obostrano oprezna igra, u kojoj su naši fudbaleri, posle dve dobre šanse, prvo Bjelića a zatim i Bukvića koji je pogodio stativu, u samom finišu došli do vođstva pogotkom Vilareta. Na startu drugog poluvremena gosti dolaze do izjednačenja, a utakmica postaje potpuno otvorena. Smenjivale su se šanse na obe strane, da bi golovima Stankovića i Bukvića FAP došao do prednosti koju su do kraja utakmice fudbaleri Sevojna samo uspeli da smanje. Posle jedanaestog kola FAP zauzima osmo mesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova i u narednom kolu gostuju Radničkom u Valjevu.

predstavljanje-fk-fap-priboj1

Omladinci FAP-a su kao domaćini savladali Arsenal iz Kragujevca rezultatom 3-0, i posle dvanaest kola imaju 20 bodova a sledećeg vikenda igraju u Čačku sa Slobodom. Pioniri  su dočekali Jedinstvo puteve iz Užica i odigrali nerešeno 1-1 . Oni posle 12. kola imaju osamnaest bodova uz utakmicu manje i u narednom kolu gostuju u Vrnjačkoj Banji. Neprijatne scene dogodile su se na utakmici petlića FK 033 u Brodarevu. Kod rezultata 5-4 za domaćina, nekolicina starijih igrača Jasena su nasrunuli na decu iz Priboja, nakon čega su treneri pribojske ekipe, Vulević i Janović, povukli ekipu ne dozvolivši da dođe do većeg incidenta. Utakmica će najverovatnije biti registrovana rezultatom 3-0 za pribojske fudbalere.

Košarkaši Priboja su zabeležili i četvrtu pobedu iz četiri odigrane utakmice. Na gostovanju u Svilajncu savladana je istoimena ekipa rezultatom 94-81 , po četvrtinama 34-26, 26-15, 12-21, 22-19.  Odlična igra u prve dve četvrtine, u kojoj su postigli 60 koševa, donela je našim košarkašima prednost od 19 poena razlikena na poluvremenu. U trećoj četvrtini došlo je do pada u igri našeg tima što je domaćin iskoristio i smanjio na 10 poena, ali to je bilo sve od njih. Početkom četvrte četvrtine košarkaši Priboja vraćaju prednost od 19 poena i mirno privode utakmicu kraju. Posle četvrtog kola KK Priboj se nalazi na vrhu tabele i u narednom kolu dočekuje Slogu iz Požege.

koš sport

Rukometaši su svoj meč šestog kola Prve lige Zapad odigrali ranije. U četvrtak su na gostovanju u Zubinom Potoku pobedili Trepču iz Kosovske Mitrovice rezultatom 29-27. Odličnom igrom u odbrani i brzim kontranapadima rukometaši Priboja su krajem prvog i početkom drugog poluvremena stvorili veliku razliku koja je u 45 minutu bila i maksimalnih 8 golova. Do kraja utkmice, domaćin je samo uspeo da smanji razliku. Najbolji strelac u našem timu bio je Radoslav Laković sa 9 postignutih golova, a istakao se i golman Bojan Radović odličnim odbranama tokom cele utakmice a i sa dva odbranjena sedmerca.  Ovo je treća pobeda naših rukometaša ,  a u narednom kolu 02. novembra RK Priboj gostuje u Čačku ekipi Mladosti.

Odbojkaši Priboja su na gostovanju u Kruševcu zabeležili poraz. U drugom kolu oni su izgubili od OK Antena rezultatom 3-0 po setovima 25:22, 25:22 i 25:23. U izjednačenoj utakmici našim odbojkašima je nedostajalo malo više koncentracije u samoj završnici setova da dođu do pobede. Treba naglasiti da su naši odbojkaši nastupali bez dva standardna igrača iz prve postave. U trećem kolu Druge lige Zapad, OK Priboj dočekuje OK Tara iz Bajine Bašte.

Odbojkašice su odložile svoj meč drugog kola Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga protiv Lučana.

sah

ŠK FAP je od 16.10 do 20.10. u Kruševcu  učestvovao na takmičenju Liga Centralne Srbije grupa Zapad. Učestvovalo je 12 ekipa, a FAP je zauzeo 5.mesto što se može smatrati uspehom, jer je pre takmičenja bio rangiran kao 9. po rejtingu. Za Fap su nastupali: Bojanić, S.Drčelić, Sredojević, Ivanović, Novaković, Javorac, Kotlaja, Spajić i D.Drčelić. Većina igrača je postigla bolji rezultat od očekivanog prema rejtingu. Za još bolji rezultat će trebati vremena, dok sadašnji omladinci  ne poprave igru i napreduju, ali za njih ima vremena, jer najstariji od njih ima 13 godina a imaju pravo da igraju do 19. godine. Igrači Fapa su postigli i dosta značajnih pojedinačnih pobeda, ali na ovakvim takmičenjima na prvom mestu je ekipa, pa je možda i propuštena neka pojedinačna pobeda zbog interesa ekipe. U okviru OŠ Desanka Maksimović i ove godine radi šahovska sekcija sa oko 30 članova, koju uz pomoć kluba vodi Bratislav Bojanić. Za bolji napredak polaznika je potrebno više igranja turnira, međutim, zbog loše finansijske situacije malo je takmičenja odigrano pa je, logično i napredak sporiji. Isto važi i za ostale članove prve ekipe, uzimajući u obzir činjenicu koliko malo igraju na turnirima, rezultati su odlični. „Nastavljamo sa radom, i bez obzira na uslove i lošu materijalnu situaciju očekujemo u bližoj budućnosti još dobrih rezultata“- izjavio je za portal Priboj033 kapiten šahovskog kluba Bratislav Bojanić.