Pobede odbojkašica i košarkašica

ŽKO Lim

Košarkašice Lima slavile u komšijskom derbiju u Prijepolju. Odbojkašice osvojile bodove u Čačku. Odbojkaši zabeležili prvu pobedu nakon velikog preokreta protiv Koceljeva. Košarkaši vanredno izgubili u Trsteniku pa redovno pobedili Paraćin u Priboju. Rukometaši nakon povrede kapitena pali u duelu sa Negotincima. Još jedan ubedljiv poraz Kamiondžija u Priboju.

Pribojske košarkašice su u okviru 8. kola Druge ŽL Srbije slavile u komšijskom derbiju KK Prijepolje – ŽKO LIM 56:63 (09:14 25:12 17:15 05:22) Utakmica je bila sa puno borbe i preokreta. Košarkašice Lim-a dobro su otvorili utakmicu. Međutim, domaće igračice se nisu predavale pa su dobrom odbranom do poluvreme preokrenule rezultat. Treći period je doneo izjednačenu igru da bi u poslednjoj deonici pribojske devojke zaigrale na najvišem nivo. Bukvalno su ih jurili po celom terenu, što je na kraju rezultriralo dobrim rezultatom u ovoj četvrtini (22:05 za košarkašice Lim-a), odnosno pobedom od 7 poena razlike. Najveći doprinos ovoj pobedi, iako obe povređene, dale su Tijana Tirić i Anela Polovina, mada su i ostale igračice bile na visini zadatka Kašerić, Nikolić, Pantović, Zeković, Bakal, Bojanić, Simović i Tomić. Naredni vikend je slobodan za košarkašice nakon koga gostuju u Ljuboviji.

Odbojkašice su odigrale još jedan dobar meč i sa gostovanja u Čačku donele sva tri boda, OK Čačak – ŽOK Priboj 1:3 (25-19; 10-25; 25-27; 26-28). Iako ubedljivo po setovima veoma teško se došlo do bodova a poslednja dva seta su dobijena na razliku. Ovo je peta pobeda iz šest utakmica naših devojaka koje se nalaze na deobi prvog mesta na tabele Međuregionalne lige i narednog vikenda dočekuju Lotus iz Čačka. Pionirke sledeće nedelje gostuju Starsu u Požegi.

Odbojkaši su prethodnog vikenda došli do prve pobede u ovogodišnjem prvenstvu. Oni su na domaćem terenu posle preokreta slavili protiv gostiju iz Koceljeva, OK Priboj – OK Tamnava 3:2 (22:25, 9:25, 25:18, 25:17, 15:12). Izuzetno interesantna utakmica u kojoj su Jerovi igrači pokazali „karakter“ i od rezultaskog kraha došli do prvih bodova:“Iako smo gubili sa 2:0 uspeli smo da se konsolidujemo, smanjimo broj grešaka i dobijemo utakmicu što će podići samopouzdanje mladom ssastavu. zato sa puno optimizma narednog vikenda putujemo u Lučane“, rekao je trener Mladen Jerinić.

Košarkaši su prethodne nedelje odigrali dve utakmice. Prvo su nakon preokreta dmaćina košem u poslednjoj sekundi poraženi u trsteniku, KK Prva petoletka – KK Priboj 77:75 (12:25, 12:14, 28:17, 25:19). Da bi samo dva dana kasnije slavili u duelu sa Paraćincima, KK Priboj – KK Paraćin 91:78 (21:28, 26:17, 25:18, 19:14). Nakon osmog kola Prve MRL Zapad naši košarkaši se nalaze na deobi od 6. do 8. mesta sa skorom 4-4 i narednog vikenda gostuju poletu u Kraljevu. Prvi je čačanski Željezničar dok se na deobi drugog mesta nalaze Zlatar, Jagodina i Napredak.

Rukometaši su u veoma bitnoj utakmici u subotu ugostili Negotince koji su na kraju ipak trijumfovali RK Priboj – RK Hajduk Veljko 21:25 (11:11). Posle prvog poluvremena koje se igralo gol za gol bilo je nerešeno. Početak drugog poluvremena je pripao našim momcima koji su u 46. minutu imali i 2 gola prednosti kada se povredio kapiten Strujić i čiji je izlazak sa terena potpuno poremetio ekipu. Do kraja meča naš tim nije imao rešenja za beka gostiju Ćirića (12) pa su bodovi otišli u Negotin. Posle 8. kola Super B lige Istok – Zapad pribojski rukometaši su na 10. mestu sa 5 bodova. Još jedna teška utakmica je pred mladom ekipom Priboja jer se u narednom kolu u direktnom okršaju ekipa koje se bore za opstanak sastaju sa Karađorđem u Topoli.

Fudbaleri FAP-a nastavljaju seriju loših igara i rezultata. Prethodnog vikenda na Gradskom stadionu u Priboj poraženi su od gostiju iz Valjeva, FK FAP – FK Budućnost 1:4 (1:3). Ni dolazak na čelo stručnog štaba Prijepoljca Nebojše Ružića umesto pomoćnog trenera Ljupka Lujića koji je ekipu vodio nakon ostavke Dalibora Kurćubića nije donele promene. Kamiondžije se posle 15. kola Srpske lige Zapad nalaze na pretposlednjem mestu sa samo 9 bodova (2-3-10). Ispod je samo Jedinstvo Putevi (7), dok su ispred Šumadija i Željezničar sa po 13 bodova ali ipak sve četiri ekipe ispod crte. Prvi iznad je Tutin sa 15 bodova. Polusezona i agonija kamiondžija ove jeseni se završava narednog vikenda kada Kamiondžije gostuju trećeplasiranoj Požegi.