Pribojski sportski pregled

U finalu atletskog Kupa Srbije  za mlađe juniore Igor Raović je osvojio drugo mesto u obe discipline u kojima je nastupio. U skoku u vis sa preskočenih 1,88m, i u troskoku sa rezultatom 13,59m. Naš drugi predstavnik na ovom takmičenju, Đorđe Manović osvojio je sedmo mesto u bacanju koplja sa dužinom 36,48cm. Ovim takmičenjem je i zatvorena atletska sezona za pribojske atletičare, osim za Ognjena i Komnena Cvijovića koji sredinom oktobra kreću sa serijom izbornih kros takmičenja za sastav reprezentacije Srbije za Kros prvenstvo Evrope. Prvo izborno takmičenje biće održano 16. oktobra u Šapcu.
399851_259376277467564_506162517_n

KK Priboj u obe prijateljske utakmice kao domaćin zabeležio pobede. U petak je savladana ekipa KK Mileševac iz Prijepolja 82-77, a u nedelju je savladan i KK Zlatar iz Nove Varoši rezultatom 81-67. Ekipa pojačana sa dva nova igrača,  Nikolom Mićevićem i Nikolom Kovačem, je na obe utakmice prikazala dobru igru, a razlika je, protiv oba protivnika, u pojedinim momentima bila i preko 20 poena u korist naših košarkaša. Da li je ovo najava borbe za vrh tabele i plasman u viši rang? Prvenstvo počinje sledećeg vikenda kada u Priboj dolazi KK Temnić iz Varvarina.

Fudbaleri FAP-a u sedmom kolu zabeležili veoma važnu pobedu. Kao domaćini savladali su Borac iz Šapca rezltatom 1-0. Jedini pogodak za FAP postigao je Dule Janović u 22. minutu sa bele tačke.  Sa 7 osvojenih bodova u prvih sedam kola FK FAP zauzima 13 mesto u Zoni Drina. U sledećem kolu gostuju u Požegi ekipi Sloge.

Omladinci i pioniri FK FAP su gostovali u Ivanjici odgovarajućim ekipama Javora. Omladinci su izgubili rezultatom 4-1, dok su pioniri zabeležili minimalnu pobedu 1-0. U narednom kolu omladinci odlaze u Požegu, a pioniri dočekuju Slogu iz Kraljeva.

I petlići su počeli sa prvenstvenim utakmicama. Petlići FK FAP su kao domaćini poraženi sa 5-0 od Zlatara, a petlići FK 033 su izgubili 11-0 od Sjenice.

Rukometaši RK Priboj su i na drugom gostovanju na početku sezone zabeležili poraz. U Kragujevcu je bila bolja ekipa Radnički 2, rezultat na kraju meča 30-22 za domaćina, (poluvreme  14-10) . U trećem kolu, na premijeri pred svojim navijačima, naši rukometaši će dočekati Metalac iz Kraljeva.

Pionirke ženskog odbojkaškog kluba Priboj su u prijateljskoj utakmici protiv vršnjakinja iz Sjenice zabeležile pobedu u sva četiri odigrana seta.