Rukomet: Priboj i naredne sezone u Super B ligi

U Priboju će se i naredne sezone gledati superligaški rukomet jer je domaći tim pobedom nad Vranjancima izborio opstanak u Super B ligi. Fudbaleri su poraženi u Ljubiću, bodove spasa traže narednog vikenda kada u Priboj dolazi Mihajlovac. Karatista Zvezdan Kulašević je imao zapažen nastup na Balkanskom prvenstvu u Istanbulu, ovog vikenda karatisti na turniru u Gornjem Milanovcu.

Ono sto je sportski Priboj i očekivao, desilo se u subotu veče u sportskoj dvorani u Priboju. Zaslužena pobeda pribojskih rukometaša nad neugodnom ekipom sa juga Srbije, RK Priboj – RK Vranje 1957 20 – 17 (13-9). Ono sto su obećali  pre početka utakmice, igači Priboja su ispunili na parketu na veliko zadovoljstvo verne pribojske publike. Shvatajuci da je sudbina opstanka u superligaškom društvu isključivo u njihovim rukama, pribojski rukometaši su od samog pocetka krenuli silovito protiv solidnih gostiju iz Vranja kojima je ovo takođe bila izuzetno važna utakmica u borbi za opstanak u Super ligi.

Od početka su domaći rukometaši zaigrali angažovano i motivisano povećavajući razliku koja je u 24-om minutu iznosila 5 golova (10-5), i tako se praktično već u prvom poluvremenu mogao naslutiti krajnji ishod ove utakmice, poluvreme 13 – 9.

Rukometaši Priboja, nošeni podrškom sa tribina, kao i ogromnom željom za pobedom u poslednjoj utakmici ove sezone pred svojom publikom, nisu dozvolili ekipi Vranja 1957 da se približi na manje od 2 gola razlike. U nastavku susreta, mreže rivala su se manje tresle nego u prvom poluvremenu, s tim da su domaćini sve vreme kontrolisali rezultata i razvoj događaja na terenu. Utakmicu su obeležile sjajne odbrane Milojkovića i Radovića, odlična odbrana pre svih Minića i najbolji pojedinac u domaćim redovima Laković koji je postigao 7 golova. Poslednjim zviždukom sudijskog para za kraj utakmice, semafor je pokazivao rezultat 20 – 17.

Da utisak bude potpun, potrudili su se igrači Zlatara iz Nove Varoši koji su na svom parketu pobedili ekipu Novog Pazara. Sa tom vešću, slavlje u gradu na Limu je moglo da počne jer i definitivno IZBOREN JE OPSTANAK!

Tim Priboja, do kraja prvenstva, sledećeg vikenda očekuje put u Beograda, gde ce odigrati utakmicu poslednjeg kola ove sezone protiv ekipe RK Sinđelić i dati sve od sebe kako bi sezonu završili pobedom. Utakmica ce se odigrati u subotu, 27. maja, sa početkomu 19 časova.

Nakon tri remija u prethodna tri kola pribojski fudbaleri su poraženi na gostovanju u Ljubiću, FK Polet – FK FAP 2:0 (1:0). Slabo izdanje pribojskog superligaša koji je i pored loše igre mogao doći do boda. Domaćin je do vođstva došao posle jedanaesterca posle igranja rukom u ranoj fazi meča. Na drugi gol se čekalo do sredine drugog poluvremena kada je igrač odbrane domaće ekipe igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija namerno ili slučajno prevideo, a iz kontre Polet dolazi do drugog gola i tri boda.

Dva kola pre kraja FAP se nalazi na 12-om mestu Srpske lige Zapad sa 32 boda koliko ima i Jedinstvo iz Užica na 11-om i Loznica na desetom mestu. Ispod crte na 13. mestu je Mihajlovac sa 31, Mokra Gora sa 30, Železničar sa 29 i Jošanica sa 27 bodova. Prvi je Radnički 1923 sa kojim se sastajemo u poslednjem kolu u Kragujevcu. A meč odluke nas očekuje u nedelju kada od 17 časova u Priboju gostuje Mihajlovac koga samo pobeda ostavlja u igri za opstanak, a sva tri booda bi za Kamiondžije značile siguran spas.

Omladinci su prethodnog vikenda gostovali u Ivanjici gde su zabeležili pobedu protiv Javora 1:0. U gradskom debiju petlići FK FAP i FK 033 su igrali nerešeno 1:1.

Karatista KK FAP, Zvezdan Kulašević, je prethodne nedelje sa reprezentacijom Srbije učestvovao na Balkanskom prvenstvu za mlade u Isanbulu. Zvezdan je u Turskoj nastupao u borbama u kategoriji nada. „Iako nije ušao u finale imao je odličan nastup i ovo će za njega biti ogromno iskustvo i motiv za napredovanje“, rekao je trener Mišo Ječmenica, dodavši da je ovo veliko priznanje i za Karate klub FAP i za ceo sportski Priboj. Prvo mesto na prvenstvu Balkana osvojila je Turska, druga je bila Bosna i Hercegovina a treće mesto je zauzela Srbija.Fapovi karatisti u subotu nastupaju u Gornjem Milanovcu na karate turniru „Trofej Gornji Milanovac“ sa četiri takmičara u borbama i katama, i obzirom na formu očekuju se medalje. Ovo je jedno od poslednjih takmičenja u ovoj sezoni. Do samog završetka planiran je turnir „Kup Dragan Bjelić“ u Priboju terćeg juna i nastup na MOSI igrama u Pljevljima 05.-09. jula.