Sport Vesti

Sportski vikend u znaku pobeda pribojskih sportista

Pet od pet. Košarkaši ubedljivi u Požegi. Rukometaši tesno u Kruševcu. Odbojkašice posle dve odložene utakmice sigurne u Čačku. Odbojkaši zabeležili prvu pobedu u sezoni. Fudbaleri slavili na prijateljskoj utakmici u Sjenici.

U okviru osamnaestog kola Prve regionalne lige Zapad, KK Priboj je na gostovanju u Požegi savladao domaću ekipu Sloge rezultatom 70-92, po četvrtinama 15-24, 24-24, 22-24 i 9-24. Još jedna dobra predstava naših košarkaša u dobroj utakmici, koju su prelomili tek u poslednjoj deonici. Najefikasniji u našim redovima bili su Mićević sa 26, Golubović sa 20 i Nedeljković sa 18 poena.

kosarka

I posle 18. kola stanje na tabeli je nepromenjeno. KK Priboj je prvi sa pobedom više od KK Plane koja je u prošlom kolu slavila na nezgodnom gostovanju u Ubu, i do kraja prvenstava ove dve ekipe će odlučivati o prvom mestu na tabeli. U sledećem kolu pribojski košarkaši u petak od 19 časova na svom parketu igraju protiv Zlatibora iz Čajetine.

Kadeti KK Priboj su svoj meč u Priboju odložili na zahtev gostiju iz Užica. A pioniri KK Dramini su kao gosti u 4. kolu Regionalne lige Zapadne Srbije ubedljivo pobedili vršnjake iz Čajetine, ekipu KK Zlatibor, rezultatom 87-47. Najefikasniji u redovima pribojskih pionira bili su Mikavica Bogdan sa 20, i Pejović Nikola, Pešović Aleksa i Tomanović Aleksa sa po 14 poena. Ekipa Draminija je bez poraza, a u narednom kolu gostuju u Novoj Varoši odgovarajućoj ekipi Zlatara.

Rukometaši Priboja su na gostovanju u Kruševcu zabeležili još jednu pobedu. Oni su u okviru 15. kola Druge lige Zapad savladali ekipu Knez Lazar rezultatom 27-26, poluvreme 17-13. Odlična igra u odbrani u prvom poluvremenu je rezultirala i najvećom razlikom od 15-7 u 25 minutu. A tada, trener domaćina ulazi na teren i dolazi do incindenta koji u potpunosti menja tok igre. Znatno agresivnijom igrom u odbrani i uz veliku pomoć sudija domaćin, do poluvremena smanjuje na 4 gola razlike, da bi sredinom drugog poluvremena, nakon isključenja iskusnog Strujića, došli i do izjednačenja 20-20. Ipak, pribojski rukometaši su smogli snage da izdrže sve pritiske, vrate vođstvo i odbrane poslednji napad domaćina, kada je na samo gol razlike iskusni Hadžibegović u poslednjoj sekundi utakmice odbranio šut Miletića. Dobru partiju, pored odličnog golmana, pružio je i Grujičić sa 5 postignutih golava iz 6 pokušaja.

rukomet

Nakon 15. kola RK Priboj je na šestom mestu sa 16 bodova, tri manje od Radničkog, i četiri više od Mladosti i Trepče. U borbi za Superligu su četiri ekipe u dva boda: Sloga, Zlatar, Mokra Gora i Šamot, što garantuje još dosta dobrih mečeva. Rukometaše Priboja već u narednom kolu gostuje očekuje jedan takav duel, jer gostuju u Novoj Varoši drugoplasiranoj ekipi Zlatara.

Posle dve odložene utakmice u prethodna dva kola zbog nedostatka finansijskih sredstava, odbojkašice ŽOK Priboj su proteklog vikenda gostovale u Čačku. Naše odbojkašice su u susretu sa  ekipom ŽOK Čačak zabeležile pobedu, rezultatom 1-3, po setovima 16-25, 25-20, 15-25 i 16-25. Dobra igra, uz malo opuštanje u drugom setu, donela je ubedljivu pobedu pribojskim odbojkašicama.

odbojka zene

Posle ovog kola naše devojke su na deobi trećeg mesta sa ekipom Lučana, sa kojom imaju odloženu utakmicu na domaćem parketu, i četiri boda iza drugoplasirane Sjenice koja ima utakmicu više. U narednom kolu pribojske odbojkašice dočekuju ekipu Stars iz Užica. Pionirke ŽOK Priboj su startovale porazom os 3-0 na gostovanju u Užicu vršnjakinjama iz ekipe Stars.

Odbojkaši Priboja su konačno posle 10 kola zabeležili prvu pobedu i više nisu na začelju tabele. Oni su kao domaćini savladali Antenu iz Kruševca rezultatom 3-1, po setovima 25:14, 25:18 i 25:17. Prema rečima kapitena Jerinića ekipa je konačno bila kompletna, a kada su svi na okupu sve funkcioniše kako treba. „Dominirali smo u svim segmentima igre. Napad je funkcionisao besprekorno, čemu je doprineo solidan prijem. Blok je bio odličan, kao i igra u polju. Borili smo se svim srcem i zasluženo pobedili“, rekao je za portal Priboj033 kapiten Jerinić.

odbojka muskarci

Posle desetog kola OK Priboj je na osmom mestu, sa četiri osvojena boda, koliko ima i ekipa Tare iz Bajne Bašte, kojoj naši odbojkaši gostuju u narednom kolu, a od koje su poraženi u Priboju rezultatom 2-3.

Fudbaleri FAP su na prijateljskoj utakmici u Sjenici zabeležili i drugu pobedu protiv istoimene ekipe rezultatom 3-0 (1-0), u okviru priprema za nastavak sezone u Zoni Drina. Strelci za naš tim su bili Pantović, Vilaret i Komarica. Ovom pobedom naši fudbaleri su ostvarili polovičan učinak u dosadašnjem delu priprema, jer su doživeli dva poraza, od Sevojna i Zlatibora, i dve pobede, protiv Zlatara i sad protiv Sjenice, a pred generalnu proveru protiv Zlatara iz Nove Varoši u subotu od 14:30 na Gradskom stadionu. Prvenstvo u Zoni Drina startuje 15. marta kada u Priboj dolazi Jedinstvo iz Vladimirca.

milos kod predsednika

Vestima iz sporta treba dodati i informaciju da je danas  na prijemu kod predsednika opštine,  Lazara Rvovića, bio najbolji pribojski atletičar Miloš Raović, reprezentativac Srbije, Balkanski šampion na 400 metara sa dvoranskog prvenstva u Istanbulu, pobednik mitinga u Budimpešti, kome je tom prilikom uručen skroman poklon u iznosu od 30000 dinara.

tekst: Priboj 033

fotografije: srbijasport.net, priboj.rs