ZAVRŠENE 53. MOSI „ROGATICA 2016“

Spuštanjem zastave MOSI, koju su sportisti Rogatice predali domaćinu narednih igara Pljevljima, završene su 53. Međuopštinske omadinske sportske igre – Rogatica 2016. Pribojska ekipa, koji je ove godine predstavljalo oko 90 takmičara, osvojila je 6 medalja. Uporedo, na drugim PARA MOSI igrama pribojski takmičari osvojili su dve medalje.

Na najvećoj amaterskoj sportskoj manifestaciji u Jugoistočnoj Evropi učestvovalo je 27. opština sa tromeđe Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Republike Srpske. Odigrana su 392 sausreta, 128 u ženskoj i 264 u muškoj konkurenciji.

Sveukupni pobjednik MOSI je ekipa Sokoca, drugo mesto pripalo je sportistima grada domaćina Rogatice, dok je trećeplasirana ekipa Prijepolja.

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile sportistkinje Sokoca, na drugo mesto su se plasirale Prijepoljke, a Rogatica je zauzela treću poziciju. Što se tiče muških ekipa, prva je bila Bajina Bašta, drugi Sokolac, a treća Rogatica.

Pehar za fer plej pripao je ekipi Pljevalja, a za najkompletniju ekipu Sokočanima. Junakinja igara je Kristina Radovanović iz Prijepolja koje je osvojila 4 zlatne i jednu bronzanu medalju, a najuspešniji sportista je atletičar Srđan Marić iz Bijelog Polja koji je osvojio 3 zlatna i jedno srebrno odličje. Posebno priznanje dobio je i domaći sportista, strelac Zdravko Šubara, koji je najstariji aktivni takmičar koji je učestvovao na 53. MOSI.

priboj otvaranje

Ekipu Priboja na 53. MOSI je ove godine predstavljalo 90-ak takmičara a osvojeno je 6 medalja.

Porazom u finalu od ekipe Sokoca posle penala 4:3 (regularno 1:1) fudbaleri Priboja su osvojili srebrnu medalju. Utakmice na ovogodišnjim igrama su fudbalerima FAP-a ujedno bile i prve provere na početku priprema za predstojeću sezonu u Srpskoj ligi Zapad u okviru kojih ih još očekuje susret sa Iskrom iz Danilovgrada (sreda 27. 07. Nova Varoš), zatim Rudar u Pljevljima (30. 07.) i generalka sa Polimljem 6. avgusta. Žreb za prvenstvo će se održati krajem jula a sezona startuje 13. avgsta.

Ribolovci u sastavu ( Ahmet Atko Hasanagić (vođa ekipe), Semir Saračević, Adnan Hasanagić i Sanel Kukić) su osvojili treće mesto i bronzanu medalju. Atletičari su doneli Priboju četiri medalje: Miloš Stanić srebro u troskoku, Marija Vojinović bronzu u bacanju diska i naša najuspešnija takmičarka na MOSI Željana Petrić dve medalje, srebro na 200m i bronza na 100m.

Nakon što su prošlogodišnji domaćini MOSI, Požežani, ušli u istoriju igara organizovavši po prvi put PARA MOSI u svom gradu, Rogatica je nastavila ovu prelepu ideju, u nadi da će i Pljevljaci da je prihvate i šire dalje. PARA MOSI u Rogatici održane su u ribolovu, streljaštvo i šahu. Upravo u šahu pribojski takmičari su osvojili dve medalje:  zlatnu medalju i prvo mesto osvojio je Slaviša Šušanj sa 4 ½ poena dok je drugi bio Šefik Kriješterac koji je sa 4 poena osvojio srebrnu medalju.

Generalna ocena većine učesnika ovogodišnjih MOSI u Rogatici je da je bilo dosta propusta u organizaciji i smeštaju takmičara. Opravdanje se može naći u vremenskim prilikama jer je vreme bilo izuzetno loše, kišovito i hladno, pa je u mnogome poremetilo organizatora i dovelo do odlaganja, pomeranja i na kraju i odigravanja mečeva u nemogućim uslovima.  Organizator je zbog vremenskih neprilika bio prinuđen da otkaže i koncert Partibrejkersa. Nadamo se da Pljevlja kao domaćin narednih 54. MOSI imati više sreće sa vremenskim prilikama, ispraviti greške u organizaciji sa ovih igara i dovesti Caneta i Brejkerse u njihov grad!