Odbojkašice i košarkaši pobedama započeli novu sezonu

Odbojkašice slavile na premijeri u Bajinoj Bašti. Košarkaši sigurni na gostovanju u Kraljevu. Rukometaši poraženi u Aranđelovcu. Karatisti uspešni na Kupu uže Srbije u Čačku, osvojili dve medalje.

Košarkaši Priboja su na otvaranju sezone u Prvoj regionalnoj ligi Zapad zabeležili sigurnu pobedu u Kraljevu, KK Polet Ratina – KK Priboj 65-76, po četvrtinama 7:19, 19:25, 24:18, 15:14.
ko[ lukaIako sa znatno promenjenim sastavom u odnosu na prošlu godinu (otišli Nedeljković, Kovač, Bogdanović, Mićović, Bojović, a vratili se u tim Masalušić, Zec, Janjušević, Bjelak, Stanojević i novajlija Ćirković) košarkaši Priboja su odigrali odličnu utakmicu, posebno u prvoj četvrtini kada su sjajnom odbranom sveli domaćina na samo 7 poena za deset minuta. U nekoliko navrata u toku utakmice je razlika bila i preko 20 poena što je omogućilo treneru Dolašu da u završnici pruži šansu i mlađim igračima.
Zbog kašnjenja sa početklom ovogodišnjeg prvenstva, već u sredu od 19:30 u drugom vanrednom kolu, košarkaše Priboja očekuje i premijera pred domaćom publikom kada na parket Gradske dvorane u Priboju dolazi ekipa Studenta iz Bajine Bašte.
U nedelju je u prvom kolu Lige mlađih pionira Zlatiborskog okruga koja je kvalifikaciono takmičenje za Kvalitetnu ligu Zapadne Srbije u Priboju gostovala ekipa KK Arilja koja je savladala odgovarajuću ekipu KK Priboj rezultatom 31-59.

zokOdbojkašice Priboja su na startu prvenstva regionalne lige Zlatiborsko Moravičkog okruga zabeležile ubedljivu pobedu u Bajinoj Bašti, ŽOK Tara – ŽOK Priboj 0-3, po setovima 8-25, 14-25 i 18-25.
Znatno podmlađen sastav pribojskih odbojkašica sa nekoliko igračica iz pionirskog pogona je pružio dobru partiju, posebno u prvom setu koji je i najubedljivije dobijen. Znatno opuštenija igra u nastavku meča nije ugrozila vođstvo i sigurnu pobedu od 3-0. Odbojkašice Priboja i u narednom kolu igraju na strani, ovoga puta u Užicu gostuju ekipi Forme, a tek ih 25. oktobra u trećem kolu očekuje premijera pred domaćim navijačima kada u Priboj dolaze odbojkašice Lučana.

Nakon dve ubedljive pobede na domaćem parketu u prva dva kola, rukometaši Priboja su na prvom gostovanju ove sezone savladani u Aranđelovcu, RK Šamot 54 – RK Priboj 29-18, poluvreme 12-8.
Sam početak utakmice nije nagoveštavao ovako ubedljiv poraz rukometaša Priboja koji su dobro otvorili meč i pre svega agresivnom igrom u odbrani u 15-om minutu imali prednost od 3 gola, bilo je 2-5. Neposredno posle ovog vođstva na scenu stupa odličan golman domaćih Đorđević koji sa par odbranjenih zicera pokreće ekipu Šamota što rezultira prvim vođstvom u 25 minutu 9-8. Pribojski rukometaši nisu imali odgovor na znatno bolju igru domaćina koji poluvreme završava sa 4 gola viška 12-8. U nastavku potpuna kontrola igre Aranđelovčana koji koriste smušenost pribojske ekipe i uglavnom golovima iz kontre i polukontre dolaze do ubedljive pobede, 29-18.
Posle tri odigrana kola RK Priboj ima dve pobede i jedan poraz i nalazi se na trećem mestu Prve lige Zapad sa 4 osvojena boda. U narednom kolu pribojske rukometaše očekuje još jedan težak meč s obzirom da u Gradsku dvoranu u Priboju dolazi neporažena ekipa Mladosti iz Čačka. Utakmica se igra u subotu 18.10. sa početkom u 18 časova.

karaetFAP-ovi karatisti su imali uspešan vikend. Na Kupu uže Srbije za poletarce, pionire i nade u Čačku, koje je ujedno i kvalifikaciono takmičenje za državni kup, oni su osvojili 2 medalje, po jednu srebrnu i bronzanu. Srebrnu medalju je osvojila Julija Savić, a bronzanu Elena Vidaković. Pored njih dve na finale Kupa su se još plasirali i Teodora Savić, Vukašin Karadžić i Luka Šćepović.