Odličan vikend pribojskih sportista

Fudbaleri pobedom nad Zlatarom u Priboju započeli odbranu jesenje titule. Odbojkašice na svom parketu savladale favorizovane Sjeničanke. Košarkaši ubedljivi na gostovanju u Trsteniku. Rukometaši službenim rezultatom do bodova sa Kruševljanima. Odbojkaši ni ovog vikenda nisu imali takmičarski meč. Karatisti imali solidan nastup na međunarodnom turniru u Pljevljima. Održan 3. Memorijalni turnir u šahu „Dr. Obrad Radić“.

grb FK FAPPobedom u prvom kolu prolećnjeg dela prvenstva protiv komšija iz Nove Varoši, u subotu na Gradskom stadionu , pribojski fudbaleri su započeli odbranu jesenje titule, FK FAP – FK Zlatar 2-0 (1-0). Dobru igru naših fudbalera tokom cele utakmice, koja je počela ranim vođstvom (Čočević na asistenciju Janovića već u 3. minutu), nije poremetila ni izmena Goločevca zbog povrede već u 7. minutu kao ni isključenje Tasića na početku drugog poluvremena. Iako sa igračem manje pribojski fudbaleri su uspeli da postignu još jedan pogodak (strelac Oparnica u 80. minutu, ponovo asistent Janovića) u trenucima kada su brojčano jači gosti počeli da prete i time uveli susret u mirnu završnicu.

20150321_161551Sa nova tri boda, lider Zone Drina je povećao bodovnu razliku u odnosu na drugoplasirane Lajkovčane. FK FAP posle 15 odigranih kola ima 31 osvojen bod, dok drugoplasirani Zadrugar ima 27. U narednom kolu naši fudbaleri gostuju u Osečini istoimenoj ekipi sa kojom su jesenas remizirali u Priboju, bilo je 1-1.

Što se mlađih kategorija FK FAP tiče, omladinci su gostovali u Gornjem Milanovcu gde su igrali nerešeno sa odgovarajućom ekipom Takova 0-0. Trenutno su na 7. mestu omladinske lige Morava sa 20 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuju Polet iz Ljubića. Pioniri su na gostovanju u Čačku savladali vršnjake Slobode rezultatom 1-0. Posle 16. kola zauzimaju 7. mesto na tabeli Moravičko-Zlatiborske lige sa 24 boda i narednog vikenda dočekuju ekipu FK Čačak 94.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su u derbi meču u nedelju na svom parketu, savladale favorizovane Sjeničanke, ŽOK Priboj – ŽOK Sjenica 3-1 (25-22; 25-19; 18-25; 25-19). Bila je ovo najbolja utakmica naših devojaka ove sezone, prijem, napad, igra u polju, koje su bile izuzetno motivisane protiv drugoplasiranih gošći. Ovom pobedom su naše devojke, posle 17. odigranog kola, zadržale 4. mesto na tabeli  Prve regionalne lige Zlatiborsko – Moravičkog okruga sa 37 osvojenih bodova i u narednom kolu gostuju u Čačku ekipi ŽOK Borac 2.

Pionirke su u komšijskom derbiju poražene od gošći iz Prijepolja, ŽOK Priboj – OK Bambi Volley 2-3 (25-13; 25-7; 24-26; 25-19, 9-15). Posle odlične igre u prva dva seta i ubedljivog vođstva došlo je do pada u igri u trećem setu, a naše mlade odbojkašice nisu uspele da se oporave, tako da su gošće zabeležile pobedu.

grb KK PribojKošarkaši Priboja nastavljaju sa pobedama. Ovoga puta su zabeležili trijumf na gostovanju u Trsteniku, KK Prva Petoletka – KK Priboj 84 – 105, po četvrtinama (26:25,26:22,19:30,13:28). Nešto slabija igra u prve dve četvrtine i vođstvo domaćina od 5 poena razlike na poluvremenu su anulirani u drugih 20 minuta pre svega dobrom odbranom kojom je domaćin u poslednjoj četvrtini sveden na samo 13 poena. Uz dobre odbranu je proradio i napad, pa je krajnji rezultat bio ubedljiv u korist naših košarkaša.

I nakon 22. kola Prve regionalne lige Zapad, trka za šampionsku titulu se nastavlja u dvoje. KK Priboj se nalazi na prvom mestu sa 22 pobede, koliko ima i ekipa KK Zlatibor. Narednog vikenda pribojski košarkaši dočekuju Svilajnac koga su jesenas u gostima savladali 83-70, dok Čajetince očekuje gostovanje Željezničaru u Čačku.

grb RK PribojRukometaši Priboja, i pored zamene domaćinstva sa RK Knez Lazar, nisu odigrali svoj meč sa Kruševljanima koji se u subotu nisu pojavili na parketu Gradske dvorane u Priboju, pa će ovaj meč biti registrovan službenim rezultatom u korist naše ekipe. Sa novim bodovima, pribojski rukometaši su sigurni na drugoj poziciji Prve lige Zapad sa 12 pobeda iz prethodnih 13 kola i jedinim porazom od prvoplasiranog Šamota 54. Upravo tim iz Aranđelovca naredne subote od 18 časova, u derbiju sezone, gostuje u Priboju.

grb OK PribojOdbojkaši Priboja ni ovog vikenda nisu odigrali takmičarski meč. Utakmica zakazana za nedelju je odložena na zahtev gostiju iz Lučana zbog povrede dvojice igrača pred sam polazak u Priboj. Pre ovog kola naši odbojkaši su na drugoj pozicije Regionalne lige Zapad zaostajali 5 bodova za liderom iz Bajine Bašte.

karaetKaratisti KK FAP su prethodnog vikenda imali solidan nastup na međunarodnom turniru u Pljevljima na kome su učestvovali sa 8 takmičara u borbama i katama. U izuzetno jakoj konkurenciji od oko 800 takmičara iz 66 klubova iz 10 država, naši karatisti su ostali bez medalja. U samom vrhu su bili takmičari iz Slovenije, Sarajeva i Podgorice, dok su pribojski karatisti osvojili tri peta mesta. Naši iskusniji takmičari: Elena Vidaković, Dejana Stojić i Luka Šćepović su došli do četvrtfinala, dok su mlađi: David Raković, Zvezdan Kulašević, Mihajlo Kuzmanović, Anđela Stojić i Valentina Ćorsović, imali priliku da steknu takmičarsko iskustvo i provere formu pred nastupajuća državna prvenstva.

sahU Priboju je 22. 03. 2015. godine, u organizaciju ŠK “FAP” i porodice Radić, održan 3. Memorijalni turnir posvećen doktoru Obradu Radiću. Na turniru je učestvovalo 67 igrača iz: Priboja, Prijepolja, Užica, Požege, Bajne Bašte, Čajetine, Pljevalja, Nikšića i Goražda. Posle 9 zanimljivih i izuzetno borbenih kola, plasman je sledeći: 1. Dušan Radovanović (7,5),  2. Miroslav Mršević (7,5), 3. Aničić Vuko (7), 4. Pavlović Dejan (7), 5. Bezarević Branko (6,5), 6. Mersid Kahrović (6,5), 7. Predrag Marčeta (6), itd. Uz odličnu organizaciju turnira najbolje plasiranim šahistima je dodeljeno sedam redovnih i dve specijalne nagrade.