Sjajan vikend pribojskih sportista

Fudbaleri u derbiju kola savladali Vladimirčane. Košarkaši na gostovanju bolji od domaćeg Uba. Rukometaši trijumfovali u Čačku. Odbojkašice u taj brejku poražene u Novoj Varoši. Odbojkaši savladali lidera u Bajinoj Bašti.  Karatisti osvojili tri medalje u Čačku.

grb FK FAPFudbaleri FAP-a su u subotu u Priboju dočekali trećeplasiranu ekipu iz Vladimiraca i derbiju 17. kola Zone Drina zabeležili izuzetno važnu pobedu, FK FAP – FK Jedinstvo 1945 1-0 (0-0). U tvrdoj utakmici sa veoma dobrom ekipom gostiju koja se organizovano branila i iz kontre pokušavala da dođe do pogotka, pribojski fudbaleri su do pobede došli iz jedanaesterca u drugom poluvremenu koji je sigurno izveo Goločevac. Prethodno je Janoviću, u samoj završnici prvog poluvremena, golman gostiju odbranio udarac sa bele tačke za FAP, a treba istaći da su oba penala opravdano dosuđena. U završnici, na momente, nervozne utakmice Oparnica je nepotrebno dobio crveni karton zbog koškanja, ali gosti nisu imali snage da postignu pogodak. Sa nova tri boda FK FAP je zadržao lidersku poziciju na tabeli Zone Drina sa 34 boda, ali i uvećao bodovnu razliku jer je Zadrugar igrao nerešeno sa Slogom (BB). U narednom kolu pribojske fudbalere očekuje večiti komšijski derbi sa ekipom Polimlja u Prijepolju.

Pioniri FK FAP ovog vikenda nisu odigrali zakazani meč sa Slogom u Požegi (5. sa 30 bodova), dok su juniori igrali nerešeno u Kragujevcu, Šumadija 1903 – FK FAP 0-0 (8. sa 24 boda), i u narednom kolu obe ekipe dočekuju odgovarajuće timove Javor Matisa iz Požege.

grb KK PribojKošarkaši su i na gostovanju na Ubu istoimenoj ekipi nastavili niz pobeda, KK Ub – KK Priboj 85-89 (16:24, 18:27, 28:20, 23:18). Utakmica slična onoj u Novoj Varoši u kojoj su pribojski košarkaši odigrali odlično prvo poluvreme +17, imali i plus 20, a onda dopustili protivniku da se približi, mada, pobeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje kao protiv Zlatara. Nakon novog trijumfa košarkaši Priboja, dva kola pre kraja prvenstva, ostaju na prvom mestu Prve regionalne lige Zapad sa Čajetnicima koji su slavili protiv Pazaraca. Do odlučujućeg meča u Čajetini, pribojski košarkaši u sredu 15.04. od 19 časova dočekuju Šabac (jesenas pobedili Priboj 92-90), dok Zlatibor gostuje u Despotovcu.

Što se mlađih kategorija KK Priboj tiče, kadeti nisu odigrali svoj meč sa ekipom Sloge iz Požege na zahtev gostiju, dok juniori nisu ni otputovali na utakmicu jer se nije pojavio dovoljan broj igrača pred put u Požegu.

grb RK PribojRukometaši Priboja nastavljaju niz pobeda započet još 18.oktobra u Priboju upravo protiv Čačana, koje su ovog puta savladali i u gostima, RK Mladost – RK Priboj 22-24 (14-11). Loš početak utakmice rezultirao je zaostatkom od 3 gola na poluvremenu, ali promenom odbrane i znatno angažovanijom igrom u nastavku, uz par bitnih odbrana Radovića i dobrom igrom najiskusnijih Strujića (4), Jaćimovića (3) i Babića (9), kao i mladog Cvrkotića (5), naši rukometaši su došli do važne pobede. Sa nova dva boda, rukometaši Priboja su zadržali lidersku poziciju na tabeli Prve lige Zapad koju dele sa Šamotom sa po 28 bodova, i u narednom kolu, u subotu od 18 časova  dočekuju ekipu Novog Pazara.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su posle niza pobeda ovog proleća, zabeležile i prvi poraz. One su u Novoj Varoši u komšijskom derbiju poražene u taj brejku od ovogodišnjeg šampiona, ŽOK Zlatar – ŽOK Priboj 3-2 (23-25, 25-22, 25-21, 23-25, 15-13). Odlična i borbena utakmica, pravi derbi, u kojoj su naše devojke bile blizu pobede (u trećem setu prokockano vođstvo 20-13). Igra na razliku gotovo u svakom setu i na kraju osvojen bod koji je odbojkašice Priboja izjednačio na trećem mestu na tabeli regionalne lige Zlatiborsko – Moravičkog okruga sa 41 osvojenim bodom sa ekipom Arilja sa kojom će u poslednjem kolu, već u sredu od 20:30 časova u Arilju, odlučivati o konačnom poretku na tabeli. Bez obzira na ishode utakmica poslednjeg kola prva je ekipa Zlatara, dok je drugoplasirana ekipa Sjenice.

grb OK PribojOdbojkaši Priboja nakon poraza u taj brejku od Drine u Priboju, na gostovanju istoj ekipi u Bajinoj Bašti su zabeležili pobedu, OK Drina  – OK Priboj 1-3 (20:25, 24:26, 25:20, 23:25). Odlična igra naših odbojkaša, koji su uspeli da savladaju lidera prvenstva na njegovom terenu, i osvoje vredne bodove i time se učvrste na drugom mestu Regionalne lige Zapad. „Čestitam ekipi na sjajnoj borbi i velikom zalaganju za svaki poen. Napravili smo iznenađenje, pobedili lidera u punom sastavu na njegovom terenu pred mnogobrojnom publikom, i time potvrdili da smo na dobrom putu“, izjavio je za naš portal Mladen Jerinić, trener odbojkaša Priboja.

karaetKaratisti KK FAP su ovog vikenda imali duplo takmičenje u Čačku i zabeležili odlične rezultate. Prvo su u subotu na Prvenstvu uže Srbije, ujedno kvalifikacijama za državno prvenstvo, osvojene dve medalje, zlatna i bronzana. Zlatnu medalju osvijila je Julija Savić u katama za nade, dok je bronzanu medalju osvojio Luka Šćepović u borbama za nade, i time su izborili plasman na državno prvenstvo, dok je Filip Lučić osvoji visoko 5. mesto. Narednog dana, u nedelju, na Kupu uže Srbije, koje je i kvalifikacioni turnir za državni kup, juniorka KK Fap Dejana Stojić je osvojila 3. mesto i bronzan medalju u katama i izborila plasman na državni kup, dok su Teodora Savić i Vukašin Karadžić imali zapažene nastupe ali nisu uspeli da se plasiraju na državni kup. Naredno veliko takmičenje za karatiste KK FAP je zakazano za 19. april kada je na programu turnir „Zlatni pojas“ u Čačku.